• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

K čemu využijete kuchyňský teploměr? Budete se divit!

Proč byste si měli do kuchyně pořídit kuchyňský teploměr? Možná jste se bez něj doposud obešli, ale jakmile si přečtete následující odstavce, změníte názor.

Pokud se v kuchyni objevíte jen zřídkakdy, pravděpodobně kuchyňský teploměr nevyužijete. Na druhou stranu se vám může hodit při jiných činnostech. Například na změření teploty vody, která teče z kohoutku. Anebo na měření teploty v ledničce, mrazničce… A kdekoliv, kde ho je možné zapíchnout.

Ale teď vážně. Kuchyňské teploměry jsou jako stvořené na měření vnitřní teploty masa a stejků. Kdykoliv si nebudete jistí stupněm propečení, vytáhnete teploměr a zjistíte, jak se věci mají. Ovšem pozor – nezapomeňte surovinu odstavit z plamene o něco dříve, protože teplota setrvačností ještě nějakou chvíli stoupá.

moojo.cz_tescoma_cz_01

Kuchyňský teploměr vám přijde vhod také v souvislosti s převařováním mléka. Kupujete-li si mléko z automatu a poté ho doma převařujete, jistě víte, že na bezpečnou pasterizaci bohatě stačí teplota 72°C po dobu cca 16 minut – nemusíte mléko převařovat na 100°C a připravit jej o původní vlastnosti.

Pokračujeme dále. Teploměr je skvělý pomocník při výrobě sýra. Rozhodnete-li si doma vyrobit domácí sýr, musíte mléko před zpracováním zahřát na určitou teplotu. Ideální je automatové mléko po pasterizaci. Teploměr je důležitý také při přípravě domácího jogurtu.

Stále vám to nestačí a potřebujete další důvod, proč „investovat“ do kuchyňského teploměru? Třeba kvůli měření teploty při napěňování cappucina. Ideální pěnu získáte kolem teploty 65°C. Fajnšmekři teplotu kávy měří baristickým teploměrem, ale ubezpečujeme vás, že ten kuchyňský zcela dostačuje.

Mohli bychom pokračovat dále, ale raději vám prozradíme, kde kuchyňské teploměry seženete v analogové digitální podobě. Vsaďte na značkový eshopTescoma – místo, kde najdete veškeré kuchyňské potřeby od A do Z. Tedy nejen teploměry, ale také hrnce na vaření, pánve a neuvěřitelné množství dalšího nářadí a pomůcek do kuchyně.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.