• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak vyhrát nekonečný boj s graffiti?

Nejednomu majiteli nemovitosti se boj s nevzhlednými graffiti zdá jako předem ztracený. Ovšem moderní způsoby pomohou odstranit výtvory sprejerů téměř beze stopy a také umožňují ochránit nemovitost před jejich vznikem s minimální námahou.

Prevence proti vzniku graffiti

Prevence je bez nejmenších pochyb nejúčinnější zbraň. Proto se majitelé nemovitostí stále častěji uchylují k použití antigraffiti nátěrů, které na daném povrchu vytvoří neviditelnou, avšak paropropustnou vrstvu, která slouží jako dlouhodobá ochrana proti výtvorům sprejerů. Graffiti se na fasádě sice může objevit, ale k jeho odstranění postačí mýdlová voda a následně se budou sprejeři místu, kde jejich dílo dlouho nevydrží, spíše vyhýbat. Výrobky Graffiti Magic pro vytvoření takové ochranné vrstvy jsou dostupné na stránce https://www.envistore.cz/antigraffiti-natery/.

Mechanické odstranění graffiti z fasády a dalších povrchů

  • omytí vodou pod tlakem – tento způsob je možný v případě hrubých i hladkých povrchů narušených chemickými rozpouštědly. Nicméně vlivem silného proudu vody se může fasáda nadměrně promáčet.
  • abrazivní metody – brusný prášek je na první pohled sice velmi účinný, ale výsledkem je většinou poškozená fasáda.
  • laser – za zmínku stojí také odstraňování graffiti pomocí laseru. Ten povrch fasády sice neponičí, ale celý proces je poměrně zdlouhavý a především finančně nákladný.

Chemické odstranění graffiti z nejrůznějších povrchů

Je zřejmé, že mechanické odstraňování graffiti může způsobit nenávratné poškození fasády. Na sprejerské barvy nejrůznějšího druhu jsou mnohem účinnější speciální odstraňovače graffiti, které jsou určené na různé povrchy, naleznete na stránce https://www.envistore.cz/odstranovace-graffiti/.

Máte už s antigraffiti nátěry a odstraňovači graffiti nějaké zkušenosti, nebo se stále ještě trápíte s výtvory sprejerů hyzdícími vaši fasádu?

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.