• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak vydělávat peníze online

Práce z domova přes počítač online je dnes velmi atraktivní, pohodlný a v době koronakrize i zdravotně bezpečný způsob, jak vydělávat. Ať už na splacení dluhů, ale i na šetření a běžný provoz, práce online z domova se Vám může velmi hodit.

Přišli jste kv-li epidemii o práci? Zdá se vám, že ta správná místa pro vás jsou zaplněná? Jsou ale firmy, které nové lidi potřebují. Zkuste něco jiného, co třeba online? Pak vás už žádný lockdown nezaskočí.

Možná máte s prací online zkušenost. Možná zatím nevíte, co to online práce je. Jedná se o činnosti, které můžete vykonávat z pohodlí domova přes internet a nemusíte docházet do práce osobně. Zní to jako sen? Je mnoho typů práce, které to umožňují – kancelářské, programátorské, alei manažerské, mediální, marketingové, prodejní, telemarketingové, lektorské a další. Výběr je poměrně široký. Profesi můžte změnit v každém věku.

 

Projděte si pracovní portály s inzeráty

Zkoumejte  pravidelně nabídky práce na růzýhch pracovních portálech a vyhledávajte „práce online , práce z domova“. Můžete se inspirovat na jobs.cz, profesia.cz, dobraprace.cz, cz.indeed.com,  prace.cz, jobdnes.cz.

Najdete tu nabídky velkých společností, ale i menších firem. Můžete najít nabídky jako je obchodní zástupce, realitní specialista nebo makléř, ale i osobní asistent, online asistent/ka. Dále se na online práci hledají specialisté zákaznického servisu, odborníci v oblasti marketingu, nebo IT a vývojáři, programátoři, ale i koordinátoři online implementací, analytici, lidé na online služby, asistenti pro správu e-shopů, telefonní operátoři,  lektoři výuky a vzdělávání, online marketingoví specialisté, grafici, webmasteři ale i manažeři některých firem nebo manažeři investičních webových aplikací. V dnešní době do online prostředí přechází i editoři, novináři, překladatelé, poradci výživy, prodejci zdravé výživy a další profese.

Překvapí vás, kolik možností na práci z domova online najdete. Ať už jste práci ztratili, nebo hledáte jinou, nabídka je poměrně široká.

Seznam různých nabídek práce z domova najdete například i na tomto webu:

https://www.inprace.cz/nabidky.php

Nenechte se odradit a nepropadejte depresi ze zavírání restaurací, kultury, cestovního ruchu a různých firem. Hledejte příležitosti jinde. Pokud si zařídíte OSVČ, můžete pracovat i sami na sebe a být svým vlastním pánem, pokud jste pracovali jako zaměstnanci. Doba velmi prospívá přesunu do online prostředí, kdy se mnoho obchodů a služeb kvůli restrikcím opakovaně zavřelo a firmy nemají přímý přístup ke svým zákazníkům a hledají prodejní kanály na internetu.

 

Posuňte své podnikání do online prostředí

Patříte-li mezi majitele firmy, které nemohou kvůli koronakrizi prodávat, pokud jste tak ještě neučinili a vaše podnikání to dovoluje – vytvořte si web a prodávejte i online. Jídlo, oblečení, různé druhy výrobků i služby – mnoho produktů lze prodávat online.

Doba je velmi vyspělá a umožňuje různé platební online možnosti a brány, stejně tak varianty rozvážení zboží (Zásilkovna, PPL, GLS, Česká pošta a jiné). Stačí jen přijít s něčím, o co budou mít zákazníci zájem. Na internetu i facebooku najdete různé články, rady a tipy i skupiny, kde vám rádi pomohou a poradí.

 

Online výuka i kurzy

Jste expert v nějakém oboru? Máte know-how, zkušenosti a ochotu se o ně podělit? Umíte učit jazyk, tanec, jógu, jste kouč, expert v oboru, nebo umíte cokoliv jiného? Online vzdělávání je trendem dnešní doby. Dokonce i různé vzdělávací kurzy se hodí k prodeji online prostřednictvím natočených videí. Na internetu najdete různé rady jak si online kurz připravit, jak ho propagovat a oslovit potenciální zákazníky, případně jaké platformy využít.

Existují kurzy marketingu, jazyků, online podnikání, ale u řemesel, vytváření webů, programování, kreslení, z oblasti zdraví, fitness,vzdělávání, psaní a tvorby obsahu, osobního rozvoje, úpravy videí, cestování, vaření, ale i vědy a výzkumu.

Máte nějaký nápad, co byste mohli druhé učit? Popřemýšlejte a zkuste vytvořit videa a umístit na web. Můžet využít platformy jako Seduo.cz, naucmese.cz, digitalnilektori.cz, Udemy.com., nebo si vytvořit vlastní weby a tam svůj online kurz propagovat.

Dokonce i kurzy jak si vytvořit web můžete online najít zdarma.

 

Vyplňujte výzkumy

Existují i brigády z domu formou vyplňování online dotazníků. Jsou různé agentury výzkumu veřejného mínění, které vám budou platit za to, že vyplňujete dotazníky. Firmy hledají respondenty ve věku 15 až 75 let, a budou vám do emailu posílat anonymní výzkumy, jejichž vyplnění podle vašich časových možností vám zabere pár minut. I když s velkými výdělky tu nepočítejte. Na pár set korun musíte většinou vyplnit hodně dotazníků.

 

Prodávejte  své fotky do Fotobank

Také fotografování může být pasivním přivýdělkem. Fotografové amatéři i profesionálové mohou své fotky prodávat do různých fotobank, kde je hledají grafici, designéři, nebo vydavatelé časopisů. Z nejznámějších zmíníme například Shutterstock, Dreamstime, Adobe Stock, Fotolia, Deposit Photos, Bigstock a další.  Kromě fotografií (lidí, zátiší, objekty na bílém pozadí, přírodní krajina, jídlo a pití, ale i květiny a různá pozadí) můžete nabízet i ilustrace, videa, grafy. Záleží na kvalitě fotografií. Může to ale trvat několik měsíců, než se nastartujete. Čím více času tomu obětujete na začátku, tím větší šance je uspět. Můžete si nahrát portfolio a množstvím a hlavně kvalitou fotografií zvýšit i šance. Většina nejprodávanějších fotografií je upravovaná ve Photoshopu, proto pro zvýšení prodejnosti má smysl si s fotkou vyhrát.

http://fotobanky.cz/

Webová stránka nemusí být moc drahá, pokud si ji vytvoříte sami, Případně pro investici do svého budoucího podnikání si můžete vzít rozumnou půjčku. Jsou i první půjčky zdarma, například na viasms.cz, ale i jiné.

Pokud přemýšlíte o práci online, můžete si být jisti, že šance a možnosti jsou obrovské. Stačí vzít odvahu, čas, trpělivost a odhodlání a během pár měsíců můžete online vydělávat i vy.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.