• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak vybrat vysavač

Vysavač patří k standardnímu vybavení každé domácnosti a jen málokdo si dovede představit život bez něj. Vysavač nám, stejně jako mnoho ostatních vymožeností, usnadňuje život. V dnešní době si můžete vybrat z celé řady typů vysavačů. Od těch levných kolem několika stovek až po ty za tisíce. Jak ale vybrat ten správný vysavač? Není to zase tak složité. Jiný typ vysavače však bude kupovat velká rodina se psem nebo student na kolejích. Ať už hledáte cokoliv, nezapomeňte na to, že vysavač musí hlavně plnit svou funkci.

Vysavače dělíme:

 Do dvou typů podle obsahu:

  • vysavače sáčkové
  • vysavače bezsáčkové

Podle druhu:

  • vysavače ruční
  • vysavače tyčové
  • vysavače robotické

Vysavače sáčkové

Do sáčkových vysavačů je sice nutné kupovat sáčky, ty ovšem pokud jsou kvalitní, slouží jako první filtr a zadržuje tak hrubé nečistoty i jemný prach. Lepší sáčky mají automatickou nebo manuální záklopku, která se uzavře při otevření vysavače, a tím pádem při manipulaci se sáčkem neunikne žádná nečistota. Pokud se smíříte s tím, že budete investovat jednou za čas do sáčku, jsou tyto vysavače skvělou volbou.

Vysavače bezsáčkové

Jedna z největších výhod bezsáčkových vysavačů je odbourání investic do kupování sáčků. Nevýhodou však je hygiena, protože již po prvním vysávání se čistá nádoba změní ve špinavou a prašnou věc. Nádobu je nutné po vysávání vysypat a jednou za čas vymýt. Rovněž je velmi nutné čistit i těsnící gumičku po obvodu víka. Ve výsledku budete s tímto vysavačem mít více práce než s tím sáčkovým. Na druhou stranu ušetříte část financí za sáčky.

Tyčové a ruční vysavače

Většina těchto vysavačů je napájena akumulátorem, a proto ke svému provozu nepotřebují šňůru. Na druhou stranu mají slabší motor a nižší výkon. Jejich velkou výhodou je snadná manipulace. Vyšší modely dokážou i vysávat vodu a hodí se tak do kuchyně. Některé modely mají dvě tyčové části a vy tak rázem získáte malý vysavač ruční o klasický podlahový. Což je dokonalá kombinace.

Robotické vysavače

I robotické vysavače můžete koupit levné a drahé. Rozdíl mezi tím kvalitním je ve schopnosti vyhodnocovat své okolí, a to pomocí integrované kamery nebo senzorů. Vyšší modely mají detekci nečistot. Vyšší modely disponují HEPA filtry a rozdíl je také v příslušenství, které může zahrnovat dálkový ovladač nebo virtuální zdi a brány.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.