• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak vybrat tu správnou svářečku?

Svářečka je poměrně drahé zařízení. Pořizovací cena se nepohybuje v řádech desítek, ani stovek korun. Současný trh se svářečkami je poměrně rozmanitý, a proto vybrat konkrétní model není vůbec jednoduché. V následujících řádcích se proto zaměříme na nejdůležitější kritéria, která byste měli při výběru svářečky zohlednit.

S jakými materiály pracujete nejvíce?

V první řadě byste si měli odpovědět na otázku, s jakými materiály přijde svářečka do styku. Jestliže pracujete především s ocelí, sáhněte po variantách TIG, MMA či MIG-MAG. V případě uhlíku a litiny se vám hodí modely Duty Cycle, Balance anebo AC/DC/TIG, případně LIFT/HF. Záleží také na tom, jak silnou ocel plánujete svařovat. Pokud bude vskutku silná, dbejte na to, aby svářečka nabízela funkce Short Arc, Bi-Level a Pulse.

Sehnat se ještě dají svářečky, které jsou vhodné na různé druhy materiálů. Jedná se konkrétně o varianty s funkcemi Slope Down, Synergy a Pulse.

Svářecí invertor KITin 165

Svářecí invertor KITin 165

Svářečka CO2 a její vlastnosti

U svářečky by vás neměl zajímat pouze maximální proud. Svářečka CO2 se rozděluje ještě podle výkonové využitelnosti. Daný parametr vám prozradí, jak dlouho je možné se svářečkou efektivně pracovat a kolik času strávíte jejím chlazením.

Jaké existují technologie sváření?

Svářecích metod je hned několik. První technologií je svařování elektrickým obloukem (MMA), přičemž do místa sváru se přidává další materiál. Další variantou je MIG-MAG. Opět se do místa sváru přidává materiál, ovšem strojově. Pro svařování uhlíkové oceli se používá metoda TIG využívající teplo, které produkuje svařovací oblouk.

Jestliže hledáte svářečky všeho druhu, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu svartop.cz, kde najdete svářecí techniku rozdělenou do několika přehledných kategorií.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.