• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak vybrat koupelnový nábytek?

Chystáte se pořídit nový koupelnový nábytek? Pak si ještě před tím, než se vydáte do obchodu, přečtěte dnešní článek. S výběrem nábytku do koupelny to může být na dlouhé lokte, pokud nedodržíte několik zásad. Navíc v tomto směru můžete udělat celou řadu chyb, které by se možná zpočátku tvářily nenápadně, ale postupem času by nadělaly nepěknou paseku. Jak tedy koupelnový nábytek vybírat a na co si dát pozor? Dozvíte se v následujících řádcích!

Koupelnový nábytek musí být kvalitní

To je zásada číslo jedna, kterou si pečlivě vryjte do paměti a myslete na ni, až budete vybírat nové vybavení do vaší koupelny. Právě v tomto prostoru je totiž poměrně vysoké riziko, že zvolený nábytek přijde do styku s vodou. A jak je známo, nábytek si s vodou příliš nerozumí, zvláště pak v případě, kdy jeho kvalita nestojí za nic. Doporučujeme si pohlídat, aby byly hrany nábytku lepené ABS páskou PUR lepidlem. Tím se zamezí poškození v případě, kdy by došlo ke styku vody s nábytkem. Ruce pryč od nábytku, který je lepený halabala.

Co vám zajistí dlouhou životnost?

U kvality, kterou by měl koupelnový nábytek splňovat, ještě chvilku zůstaneme. Dejte si pozor, aby vybraná sestava nábytku do vaší koupelny disponovala několikavrstvým lakem. I ten nábytek ochrání před dlouhodobým působením vlhka, případně před stykem s vodou. Ty nejkvalitnější koupelnové skříňky disponují až pěti vrstvami PUR laku, díky čemuž vám dokážou zajistit dlouhou životnost bez rizika rozestoupení hran.

Na zem nebo na zeď?

I otázka umístění koupelnového nábytku je klíčová. V tomto případě se můžete rozhodovat nejen podle svého vkusu, zda se vám líbí spíše nábytek zavěšený, nebo ten, který stojí na zemi. Důležitým faktorem pro rozhodování mohou být i dispozice samotného interiéru. Je totiž logické, že závěsný koupelnový nábytek je rozumnější volbou do menších prostor, kde není místa na rozdávání. Rozhodnutí je i otázkou praktičnosti. Pokud si vyberete nábytek stojící na zemi, bude před vámi stát ještě rozhodnutí, zda bude koupelnový nábytek stát na nožičkách, pod kterými budete muset vytírat, nebo na soklu, který vám ušetří starosti s úklidem.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.