• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak vybrat kávovar

Příprava kávy je pro mnohé rituál a za poslední dobu její příprava prošla velkou změnou. Kvalitní šálek espressa si totiž teď už můžete užít i v klidu svého domova. Jak ale vybrat ten správný kávovar? Zvláště pak pokud je náš trh tímto zbožím přesycen.

 Někdy si vystačíte i s málem

Jak vybrat kávovar, který byste nejlépe doma využili? Ta to je opravdu otázka. A dříve než začnete nějaký vybírat, je dobré si uvědomit, kolik kávy vypijete. Na základě toho se pak rozhodněte, zda má smysl nějaký vůbec kupovat. Pokud je to menší množství, pak si určitě vystačíte s french pressem nebo moka konvičkou. Tyto varianty jsou oproti automatickým kávovarům levnější a výsledek je téměř srovnatelný.

Jak tedy kávovar vybrat a jaký?

Pákové kávovary jsou poměrně levné, ale dávají se do nich kapsle, které už tak výhodné nejsou. Jestliže vypijete jedno kafe za týden, pak se určitě jeho koupě vyplatí. Při větší spotřebě už tak moc ne. Navíc se u většiny kávovarů koupí značky zavazujete také k tomu, že budete odebírat právě jejich kapsle. Klasickou mletou kávu v nich nepřipravíte

Automatické kávovary vám připraví kafe opravdu pohodlně. Zároveň se ale jedná o nejdražší kávovary. Proto je ideální do míst, kde se káva pije ve větším množství. Automatický kávovar umí opravdu všechno – namele kávu, upěchuje i spaří. Provádí také samočištění. Skoro všechny tyto kávovary jsou vybaveny parní tryskou pro přípravu mléčné pěny a vyhřívanou deskou pro předehřátí šálků.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.