• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak vybrat elektrický gril

Doba grilování sice ještě nenastala, ale pokud nad koupi zahradního grilu uvažujete, měli byste zvážit všechny možnosti už dnes. V první řadě je dobré si říct, proč koupit zrovna elektrický gril. Jednou předností je, že se jedná o ideální gril do města, můžete ho totiž používat na balkonech i terasách. Pokud si myslíte, že grilované maso chutná lépe z grilu na dřevěné uhlí nebo z toho plynového, pak jste na omylu. Bylo provedeno mnoho testů zvláště v Německu, které žádný rozdíl v chuti neprokázaly. Dalším plusem elektrického grilu je také jednoduchá obsluha, jež zvládnou i ženy. Navíc je používání velmi bezpečné.

Grilování si užijete také v zimě

Ani v zimním období se nemusíte vzdávat svých oblíbených grilovaných pochoutek. Elektrický gril jednoduše strčte pod digestoř a začněte kuchtit.

Co všechno by měl elektrický gril obsahovat

Moderní zahradní elektrický gril by měl mít stejné složení jako plynový gril. Složený by tedy měl být ze:

  • spodní vany s miskou, kam bude odkapávat šťáva
  • horního víka pro maximální využití tepla
  • kvalitního roštu, který dobře přenáší teplo
  • topné spirály s dobrým výkonem a neměla by mu chybět možnost regulace výkonu

Nejdůležitější kritéria:

Výkon grilu – ten zodpovídá za rychlost ohřátí grilu i za to, že teplota při grilování neklesne. Podle nás je minimální příkon 2000 W.

Velikost a materiál grilovací plochy – záleží jen na vás, jak velkou plochu ke grilování chcete. Je dobré se rozmyslet jak často a pro kolik lidí budete grilovat. Důležité je rovněž kolik místa máte na uskladnění, logicky čím větší plocha, tím větší gril. Nejlevnější modely nabízejí chromovaný rošt. Koupit však můžete pořídit grilovací mřížku keramickou, kamennou nebo litinovou.

Funkce – nezbytnou funkcí je nastavení teploty. Ta se nastavuje buď pomocí otočného termostatu, nebo díky několika přednastaveným možnostem. Některé modely mají také přehledný LCD displej ukazující teplotu desky.

Materiál a design – do materiálu se vyplatí investovat, ty nejlevnější jsou totiž vyrobeny z plastů a vydrží jen 2-3 roky. O něco delší životnost mají grily vyrobeny z plastů a spojené kovovými částmi. Jestliže hledáte něco opravdu výkonného s dlouhou životností, pak vsaďte na kov a ocel.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.