• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak odstranit graffiti a zamezit vandalům v jejich řádění?

O graffiti se často hovoří jako o kontroverzním umění. Samo o sobě však kontroverzní není. Množství umělců vytváří na zdech jedinečná umělecká díla, za která sklízí obdiv i u veřejnosti streetartem nepolíbené. Na druhé straně pomyslné barikády však stojí vandalové, kteří legálním plochám příliš neholdují. Jejich rajónem jsou fasády domů, zídky a další místa, kde mohou zvěčnit svůj podpis. Pro majitele objektů to znamená jediné – vynaložit spoustu úsilí a peněz do obnovy původního stavu. Pokud se problém s graffiti týká i vás, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, jak se s nepříjemným čištěním a prevencí efektivně vypořádat.

Jak odstranit graffiti? Svépomocí raději ne

Situace se má následovně. Probudili jste se do krásného rána, ale náladu vám pokazil pohled na znesvěcenou fasádu. Otázka zní – jak na graffiti?

Pokud se pustíte do odstranění sami, smiřte se s tím, že nedosáhnete příliš dobrého výsledku. Barva ze spreje se obvykle dostane až do struktury původního nátěru a po přetření prosvítá.

Chcete-li, aby povrch vypadal opět jako nový, obraťte se na profesionály z firmy Axiom Real. Zabývají se odstraněním graffiti řadu let a disponují speciální technikou, která umožňuje velmi šetrné a přitom účinné čištění povrchů. Firma realizuje zakázky v rámci celé České republiky – na své si přijdou zájemci o odstranění graffiti Brno i Praha.

Budoucím problémům zamezí antigraffiti nátěr

Samotné vyčištění bohužel neřeší zcela zásadní problém. Vandal se může na místo činu vrátit a opět povrch znehodnotit. Naštěstí se nabízí preventivní opatření v podobě speciálního nátěru.

Odborníci z AxiomREAL doporučují aplikovat antigraffiti nátěry vždy, když je fasáda nová, čerstvě zrekonstruovaná nebo vyčištěná od graffiti. Nátěry s hydrofobním efektem a minimální nasákavostí vytváří ochrannou vrstvu, kterou lze snadno a rychle vyčistit.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.