• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak na výběr klece pro hlodavce

Když si pořizujeme domácího mazlíčka v podobě hlodavce, měli bychom přemýšlet, v čem bude bydlet. Důležité je, v čem bude hlodavec přebývat, jak velký mu dopřejeme prostor a také vybavení. Vše potřebné naleznete například v eshopu Fajnzviratka.cz.

Nejlepší řešení je klec

Ačkoliv naleznete v nabídce nejrůznější plastové boxy či akvária, nejlepším řešením jsou klece pro hlodavce, které jsou prodyšné.  Klec je dobře větratelná a opatřená mřížemi, snáze tak nakrmíte zvíře nebo mu vsunete pamlsek, to má zase na druhou stranu lepší přehled o svém okolí a lezení po mřížích ho udrží čilé.  V plastovém boxu se může snadno zapařit seno či podestýlka, rovněž se v boxech víří prach, který může dráždit sliznici morčete či potkana. Boxy z plastu rovněž zvířata mohou snadno prokousnout, zejména když nemají dostatek hracích elementů nebo větví.

Velikost a vybavení klece

Velikost klece volte pro každého hlodavce tak, aby měl dostatečný prostor na domeček, misku na krmiva pro hlodavce, případně také kolotoč a prostor, který umožní dostatek pohybu. Každé zvíře vyžaduje jiný typ klece. Pískomil má mít hlubokou spodní část, kterou naplníte pískem do kterého si zvířátko tvoří nory. Stejně jako činčilám a osmákům, i pískomil potřebuje dostatek písku ve kterém se koupe. Pokud se nemůžete zvířátku často věnovat, pak využívejte kolotoče. Například osmáci velmi rádi utíkají a mají silné hlodáky. Musí mít proto klec s roštem i ve spodní části. Pro králíky a morčata stačí nižší a širší klece.

Důležitou součástí je domeček pro hlodavce. Volte přírodní materiál, nejlépe dřevo. Nezapomeňte na dostatečné množství hraček a dřeva na okusování. Důležitou částí potravy hlodavců je seno, miska na vodu nebo napáječka. Pořizují se skleněné i plastové, záleží na vašich požadavcích a finančních možnostech.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.