• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

I garážová vrata podléhají módním trendům

V dnešní době mnoha designových, moderních věcí už můžete při stavbě či rekonstrukci myslet také na garážová vrata, protože právě na jejich vzhled i ovládání se zaměřují renomovaní výrobci. Místo, kde se nachází garáž, už dávno nepatří nevzhledným šedivým dvoukřídlým vratům.  Na našem trhu je mnoho zajímavých možností a dnes se na některé z nich půjdeme podívat.

Oblíbeným typem jsou rolovací vrata

Častým a vyhledávaným typem vrat jsou garážová vrata rolovací, která můžeme nechat namontovat za otvor, do otvoru nebo před otvor. Montáž před otvor využívají hlavně majitelé malých prostorů, kteří nechtějí provádět žádné stavební úpravy uvnitř místnosti. Rolovací typ pak můžete snadno ovládat motorem, který bývá umístěn ve schránce v hřídeli.

Velké možnosti představují vrata sekční

Dalším typem garážových vrat jsou sekční vrata, která se skládají zhruba z půl metrových panelů vyplněných PUR pěnou. Tyto panely se pohybují po bočních kolejnicích a při zvednutí zajíždějí sekční garážová vrata lehce pod strop. Jejich pohyb je pak usnadňován pružinami. Vrata lze ovládat ručně, nebo pomocí motoru, jenž bývá ve většině případů umístěn uvnitř garáže na konci kolejnic. Velkou výhodou tohoto typu vrat je téměř neomezená barevná škála i množství oblíbených fólií, takže vrata skvěle doplní celkový vzhled exteriéru vašeho domu.  I když je jejich montáž náročnější a alespoň jednou za rok je potřeba seřízení či promazání koleček a utažení lanek, představují největší tepelnou izolaci na ploše. Můžete do nich také instalovat integrované vstupní dveře, což vám usnadní manipulaci například s jízdními koly, protože nebudete muset otvírat celá vrata.

Široký výběr a zároveň kvalita zboží

Na garážová vrata jsou kladeny stále větší nároky, a proto je dobré před jejich koupí pečlivě zvážit výběr firmy, u které je nakoupíte. A my vám rádi poradíme, kdo patří k jedničce na našem trhu. Je to firma Univers, která se zabývá prodejem vrat již 25 let. Jejich široké portfolio nabízí různé typy, design i možnost jejich ovládání. Standardně si můžete vybírat z 6 barev bez příplatku a ostatní barvy nakoupíte s 9% příplatkem. Při koupi garážových vrat vsaďte na dlouholeté zkušenosti kvalitní firmy a uvidíte, že budete spokojeni.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.