• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Fotovoltaika ČEZ, nebo virtuální baterie od E.ON? Gottwald nabízí lepší řešení

Plánujete instalaci solárního systému pro výrobu elektrické energie, avšak pořád nevíte, co s přebytkem energie? Každý dodavatel nabízí jiné řešení. Představíme si tři různá a řekneme si, proč je třetí od společnosti Gottwald nejvýhodnější.

ČEZ nabízí fotovoltaiku s vlastní baterií

Fotovoltaika ČEZ řeší přebytek vyrobené elektrické energie jejím ukládáním do tzv. Battery Boxu. Když nesvítí slunce, využívá se právě energie uložena v baterii. Nevýhoda systému je v odhadované využitelnosti instalované baterie. Ta je pouhých 0,45 MWh/rok. Levný není ani fotovoltaický systém od ČEZ, který stojí až 289 000 Kč.

E.ON vám pronajme virtuální baterii

Virtuální baterie E.ON je výhodná ještě méně. Ve své fotovoltaice fyzicky žádnou baterii nedostanete a využíváte tzv. virtuální. Což znamená, že máte možnost ze sítě odčerpat energii, kterou jste do ní poslali. Proč mluvíme o tom, že jde o systém zcela nevýhodný? Protože ve výsledku můžete využít pouhých 30 % takto „uložené“ energie. Za virtuální baterii navíc zaplatíte 4100 Kč a ještě platíte za vlastní vyrobený MWh (0,4 až 1 Kč). Návratnost pro rodinný dům tak činí více než 25 let, což se považuje za nerentabilní. Cena systému je nejdražší a stojí 295 900 Kč.

 

Fotovoltaika Gottwald

TIP: Podívejte se na podrobné srovnání fotovoltaiky

Nejlepším řešením je správně dimenzovaný solární systém s vlastní baterií

Z obou předchozích řešení se sice lepším ukázalo to od ČEZ, ale jde to ještě lépe. Tedy efektivněji, levněji a s rychlejší návratností do 15 let. Toto nabízí fotovoltaika Gottwald Alpha Storion. Celý systém vyjde nejlevněji, na pouhých 253 000 Kč, kdy po odečtení dotace 105 000 Kč zaplatíte jenom 148 000 Kč. Součástí systému je vaše vlastní baterie s kapacitou až 5,7 kWh. Nic za ni navíc neplatíte.

Důležitou vlastností celého votovoltaického systému Gottwald je tzv. EMS systém, který omezuje a řídí chod baterie. Nic podobného E.ON, ČEZ, a ani třeba Pražská energetika nenabízí. Podle dodavatele systému, firmy Gottwald, EMS systém „pomocí řízení odběru i dodávky proudu do spotřeby poskytuje aktivním balancérům čas na vybalancování článků baterie.“ EMS tak zvyšuje spolehlivost i životnost baterie. Celá fotovoltaika Gottwald je navíc neustále online monitorována výrobcem, a to 24 hodin denně a 365 dnů v roce. Fotovoltaika se chlubí rovněž dokonalým designem, takže postavit si ji lze klidně do obýváku.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.