• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Festival interiérového designu

V posledních letech se hodně mluví o designu, o tom, že má být nábytek v interiéru designový a veškeré prvky mají být sladěné. Co to ale vlastně design je? Co si pod tímto slovem představit, když každý člověk má jiný vkus. Pokud si nejste jisti “v kramflecích”, vždy můžete požádat o radu a pomoc architekta nebo bytového designera. My vám ale dnes představíme další možnost, kterou ocení především Ti, jenž si chtěji interiér vytvořit sami dle svých představ.

Jaký je cíl designu a co vlastně znamená?

Anglické slovo design je odvozeno od latinského de-signare což znamená označit či vyznačit, ale postupem času nabylo také významu navrhnout i návrh. Do povědomí lidí se toto slovo dostalo v polovině 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků, ale také na reklamu. Slovo se rozšířilo se do mnoha jazyků včetně češtiny, kde se dříve užíval název průmyslové výtvarnictví, což označovalo pouze tvarování průmyslových výrobků. Cílem designu je co nejlépe a nejúčelněji propojit funkční a estetickou stránku navrhovaného předmětu. Uplatňuje se v mnoha oborech od průmyslu, módy, po grafiku i produkty. Obzvláště v oblasti nábytku a doplňků do domácnosti se na tuto stránku klade velký důraz, stejně jako na luxus.

Nechte se inspirovat díky festivalu

Pokud byste i vy chtěli do svého interiéru nějaký super, designový a originální kousek, ale ještě přesně nemáte představu o tom, co by to mělo být, tak navštivte jedinečnou akci, Festival interiérového designu, která se koná v Praze. Tato akce probíhá od 22. 9 – 19. 10. 2014 a máte zde ojedinělou příležitost poznat luxusní prvky interiérů té nejlepší světové kvality na jednom místě. Během akce budete mít možnost získat mnoho výhod a slev na tyto produkty a naberete inspiraci pro svůj domov. Celý festival má doprovodný program, se kterým se určitě nudit nebudete. Odnesete si odsud nejen inspiraci, ale také filmové zážitky z privátního kinosálu, odzkoušíte si špičkovou techniku do interiéru, nezávazně vše zkonzultujete s odborníky designéry a skvěle se občerstvíte. Neváhejte a udělejte si hezký den se skvělou společností.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.