• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Fasáda chrání a sama přitom potřebuje ochranu

O významu fasády nemůže být pochyb. Důležitý stavební prvek chrání vše, co se nachází pod ním a zároveň musí dobře vypadat. Má velký vliv na vnitřní mikroklima a nesmí se přes něj dovnitř dostat voda. Na druhou stranu by přes fasádu měla pronikat ven vlhkost z vnitřku budovy. Tyto funkce může ohrozit množství venkovních vlivů, které na ni působí po celý rok. Jak zajistit, aby zůstala dlouhodobě krásná a zachovala si své vlastnosti? Řešení je poměrně snadné – stačí zvolit odpovídající ochranný nátěr.

Svádíte věčný boj s plísní?

Majitelé některých domů mají smůlu, protože se jejich bydlení nachází na vlhkém místě bez větru a přístupu slunečních paprsků. Kombinace těchto faktorů zapříčiňuje vznik a rychlé šíření plísní. Ty, kromě toho, že mají nepříznivý vliv na lidské zdraví, mohou výrazně snížit životnost fasády. Proto je důležité myslet na ochranu – jako ideální řešení se jeví vhodně zvolený nátěr proti plísni.

V prvé řadě je důležité fasádu důkladně vyčistit. Až poté se může přistoupit k aplikaci nátěru, který zajistí, aby byla fasáda po několik let chráněna před plísní a dalšími mikroorganismy. Obyvatelé některých domů v podstatě ani nemají na vybranou – bez speciálního nátěru by válku s plísní nikdy nemohli vyhrát.

Jak udržet fasádu čistou?

Efektivní ochranu si zaslouží i fasády, které sice netrápí výskyt plísně, ale vsakují nadměrné množství vody. Tento jev způsobuje problémy především v zimě, kdy nasáklá voda zamrzá, zvětšuje objem a způsobuje drolení či ulamování kusů fasády.

Řešení představují hydrofobní nátěry fasád zabraňující prosakování. Vytváří na fasádě ochrannou vrstvu, přes kterou voda nemůže pronikat do zdiva. Zároveň zůstávají zachovány potřebné vlastnosti jako paropropustnost. Další výhodou hydrofobních nátěrů je snížení energetického výdeje budovy.

Chcete se o možnostech ochrany fasády dozvědět více? Potřebné informace najdete na www.ars.cz.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.