• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Čím nechat upravit podlahu, lakem nebo olejem?

Podlaha je základem každého interiéru. Dnešní článek však nebude o tom, která je pro váš domov nejlepší. Ale povíme si něco k tomu, jak chránit povrch dřeva, a zda je vhodnější zvolit laky nebo oleje na podlahy.

Rozhodněte se podle míry zatížení

Hlavním kritériem pro typ ochrany dřevěné krytiny je míra jejího zatížení. Její povrch je potřeba udržovat a chránit tak, aby ani po čase nezměnila svůj původní vzhled. Právě k tomu slouží ochranné materiály, kterými je povrch dřeva ošetřen a zachovává si tak svůj přírodní vzhled po mnoho let.

Lak nabízí vysokou odolnost

Podlahy ošetřené lakem nabízejí několik výhod. Laky na podlahy mají totiž vysokou odolnost proti otěru, na pohled působí velmi atraktivně a jejich nároky na údržbu jsou minimální. Další velkou výhodou je možnost výběru hned z několika typů lesků. A to od matného povrchu, až po lesk vysoký nebo hedvábný. Můžete si rovněž vybrat lak, který má protiskluzné vlastnosti. Obecně platí, že čím více vrstev laku na podlahu nanesete, tím má delší životnost. Podlahu lze rovněž po několika letech používání zbrousit a znovu přelakovat.

Oleje na podlahy zajišťují přirozený vzhled

Podlaha, která byla ošetřena olejem, působí v místnosti velmi přirozeným dojmem. Olej totiž zdůrazňuje kresbu dřeva a je velmi příjemný na dotek. Nanesením oleje dochází k tomu, že má dřevo vysokou schopnost regulovat vlhkost a je odolné proti oděru. Výborně vyniká u tmavých druhů dřeva, ale olejem mohou být ošetřeny také světlé podlahy. Pokud je však olej nanesen nedostatečně, je jeho nevýhodou malá odolnost vůči chemikáliím nebo stopám po gumových podrážkách bot.

Svěřte svou podlahu do rukou rodinné společnosti

Rodinná firma Parkety WÖLFEL se specializuje již od roku 1993 na prodej i pokládku plovoucích a masivních podlah, stejně tak i na jejich povrchovou úpravu a údržbu. V jejich sortimentu zboží proto naleznete i laky, oleje či lepidla na podlahy.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.