• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Chcete ušetřit za energie? Poradíme, co skutečně funguje!

Snížit účty za energie je zbožným přáním většiny domácností. Jde o pravidelný měsíční výdaj, se kterým prostě musíme počítat. Aktuální výše vyúčtování však nemusí být konečná a za elektřinu a plyn můžete zaplatit méně. Jak to udělat? Způsobů existuje hned několik a v článku najdete pár příkladů.

Ušetřete za vytápění

Jedním z výrazných nákladů během zimního období je energie nutná na vytápění. Nezáleží ani tolik na tom, jestli máte řešení v podobě plynového nebo elektrického topení. Ušetříte díky správnému využívání tepla. Doporučuje se místnost zbytečně nepřetápět a nastavit vytápění na určitou teplotu s pomocí termostatu. Větrání provádějte v krátkých, ale intenzivních cyklech, kdy se vzduch téměř všechen vymění a následně se začne ohřívat nový.

Šetrné spotřebiče

Další položku v rámci spotřeby elektrické energie tvoří různé spotřebiče a přístroje. Výrobci lákají na nejrůznější moderní stroje, jejichž výhodou je nízká energetická třída. Průměrná spotřeba je tak velmi nízká a příliš nezasáhne do rodinného rozpočtu. Nezapomeňte tedy zahrnout kritérium energetické úspornosti do výběru nové lednice, pračky, sporáku či dalšího pomocníka v domácnosti. Vyplatí se také používání zásuvkových lišt s vypínačem. V rámci výměny zařízení za úspornější nevynechejte ani žárovky. Staré typy vyměňte za moderní LED žárovky, které jsou často až desetkrát úspornější.

Změňte dodavatele energií

Dokážete ovlivnit množství spotřebované energie a je na vás, jakou cenu za jednu jednotku zvolíte. Nabídky jednotlivých dodavatelů se totiž liší. Někteří nabízí levný plyn ve výhodných tarifech, takže je možné ušetřit až několik stovek korun. Poohlédněte se také, kde je levná elektřina. Pomoci mohou nejrůznější srovnávače či vlastní průzkum nabídek jednotlivých společností, od nichž můžete odebírat energie. Podívejte se například i na odkaz https://www.epet.cz, kde najdete více informací a příklad, jak by to mohlo vypadat.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.