• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Bezpečnostní systémy pro bezpečí vašeho domova

V předchozích příspěvcích jsme se převážně zlepšovali tématům, které pomáhají zvelebit vaše bydlení či ulehčit jednotlivé procesy, které jsou s kvalitním bydlením nedílně spojeny. Dnes bychom chtěli ale mluvit o tématu, které je neméně důležité, ale velmi podceňované. Budeme mluvit o zabezpečení našich domovů před vniknutím cizích osob a prevenci proti vykradení.

Počet krádeží vloupáním do bytů a rodinných domů v 1. pololetí 2013

Počet krádeží vloupáním do bytů a rodinných domů v 1. pololetí 2013

V souvislosti s tímto tématem bychom celou problematiku rozdělili na tzv. pasivní ochranu, která obsahuje především souhrn pravidel, čemu bychom se měli vyvarovat abychom takzvaně nepozvali “zloděje” k nám a neusnadnili mu loupež a poté se budeme věnovat aktivních ochranným prvkům, které značně vylepší zabezpečení a minimalizují možnost vniknutí do našeho příbytku.

Zásady pasivních ochrany proti vykradení můžou být pro mnoho z vás samozřejmostí, nicméně se o nich musíme zmínit. V první řadě se pokuste vyvarovat nechávání klíčů na pro zloděje oblíbených místech  – tj. v květináči, pod rohožkou nebo nade dveřmi. Věřte, že všechny tyto skrýše jsou vykradačům bytů známé. Velkou oblibu v posledních letech nejen u nás zaznamenali sociální sítě, prakticky stejně rychle našli oblibu také u zlodějů. Mnoho z nich před vlastní krádeží pečlivě zkoumá jednotlivé profily členů domácností a není pro ně větší potěšení, když si přečte že celá rodina odjíždí na 14 dní na dovolenou na druhou stranu republiky. Opravdu pečlivě važte, jaké informace o sobě na internetu zveřejníte a jestli si je nemůže přečíst někdo, kdo by je zneužil. Opusťme nyní téma pasivní prevence a podívejme se co můžeme pro svou bezpečnost udělat když všechny výše zmíněné zásady dodržujeme.

bezpečnostní dveře

bezpečnostní dveře

Mezi aktivní bezpečnostní prvky patří bezpečnostní dveře a alarmy. V některých případech je také dobré uvažovat o bezpečnostních fóliích a mřížích. Bezpečnostní dveře jsou většinou vybaveny kvalitními ocelovými kotvami, betonovu výplní zárubně, pancéřováním a ocelovým skeletem. Kromě dokonalých bezpečnostních charakteristik mají také dobré tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Odborníkem na bezpečnostní dveře Ostrava je firma NEXT. Vhodným doplnění zabezpečení jsou také alarmy, které nemusejí hlídat jen neoprávněné vniknutí do objektu ale také únik plynu či vody. Samozřejmostí jsou také požární nebo kouřové čidla. Alarm je  možné napojit na pul centrální ochrany nebo je zde možnost signalizace na mobil. Návrh, instalaci a servis je opět schopna zajistit firma bezpečnostní systémy Ostrava NEXT.

Myslete na svou bezpečnost a bezpečnost vašeho domova dříve než bude pozdě.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.