• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Bez manipulační techniky se v některých provozech neobejdete

Pracujete ve skladu a manipulujete s materiálem? Pak se jistě neobejdete bez manipulační techniky, jako je paletový vozík, vysokozdvižný vozík nebo rudl. Právě manipulační technika vám totiž ušetří namáhavou práci, vyhnete se neergonomickým polohám a ušetříte si mnoho problémů s bolestí zad. Výběr té správné techniky rovněž přispívá k hladkému provozu a hlavně k bezpečnému pracovnímu prostředí. Jak ale vybrat tu nejlepší?

Paletový, nebo vysokozdvižný vozík

Klasické paletové vozíky jsou vhodné pro nízký zdvih.  Hlavně tedy pro manipulaci, kdy stačí například paletu zvednout minimálně nad povrch. Pokud potřebujete náklad zvednout výše do regálů je vhodnější spíše vysokozdvižný nebo rolovací vozík. Vhodným typem je rovněž elektrický paletový vozík, který výrazně zrychluje přepravu i práci s břemeny. A to ať pracujete v halách, skladech, kontejnerech, vagónech nebo nákladních vozidlech. Paletové vozíky jsou k dostání s různou výbavou, vlastnostmi, různou velikostí i tonáží.

vysokozdvizny_vozik

Nejpoužívanější jsou paletové vozíky s nosností dva a půl tuny.  Důležitým faktorem při výběru jsou také řídící kolečka, která bývají nejčastěji polyuretanové s průměrem dvacet centimetrů. Pokud víte, že manipulujete s větším nákladem, je vhodné využít vozík s různými délkami nosných vidlic.

Společnost SEMAT nabízí stroje nové i bazarové

Firma SEMAT byla založena v roce 1990 a zaměřuje se na prodej i servis manipulační techniky různých značek. Tato společnost provozuje rovněž bazar těchto strojů. Pro toho, kdo hledá levnější, a přesto funkční variantu stroje, je tento nákup nejlepším řešením. Prodávané zboží je před prodejem zkontrolováno servisním technikem. Nakoupíte zde paletový vozík bazar, stejně jako vozík vysokozdvižný. Semath.cz má v nabídce paletové vozíky ve standardním provedení s vybavením. V nabídce jsou i značky Nissan, která patří ke špičce ve své kategorii. Pokud si vybere některý z nových i bazarových strojů této společnosti, pak věřte, že si kupujete kvalitu, která vám vydrží mnoho let.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.