• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Barvy v dětském pokoji malého školáka

Školní rok už začal, proto pokud vaše ratolest letos nastoupila do školy, ale ještě nemá pořádně zařízený pokoj, měli byste to napravit. Dětský pokoj totiž bude nejen místem pro hraní, ale také pro učení.

Vytvořte zóny

Mnoho rodičů si myslí, že koupí psacího stolu a židle vše končí. To jsou ale na omylu. Je totiž nutné, abyste v pokoji vytvořili zóny na učení a na hraní. Avšak nic by nemělo školáka odvádět od učení a jeho pozornosti. Jeho náladu a psychiku pak ovlivňuje i barevné řešení celého interiéru.

Vyberte správnou barvu stěn

Důležité je, aby pokoj na dítě působil spíše uklidňujícím dojmem. Proto při zařizování a malování nekombinujte mnoho barev dohromady. Stěny by měli být spíše světlé a volte teplé barvy. Určitě vynechejte tmavé odstíny, které by na dítě mohly působit spíše depresivně. Červená barva je zase veselá, avšak dráždí a vyvolává roztěkanost. Uklidňující jsou tóny zelené a modré. Žlutá a oranžová barva pokoj rozjasní i prohřeje. Růžová zase navozuje pocit bezpečí. Nejdůležitější ale je, aby se dítě v pokoji cítilo dobře.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.