• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Barevné kovy i litinu nakupujte vždy od profesionálů

K nejvýznamnějším dodavatelům litiny i barevných kovů a z nich zhotovených profilů u nás i na Slovensku, patří společnost UCB Technometal. Firma je na trhu od roku 1996 a za tuto dlouhou dobu si vytvořila opravdu široké portfolio výrobků i spokojených zákazníků. Společnost se navíc svým prodejem zaměřuje jak na maloobchod, tak na velkoobchod.

Barevné kovy

Společnost UCB Technometal se zabývá, jak už bylo zmíněno výše, dodávkami litinových profilů i mezinárodní distribucí barevných kovů, jako jsou bronz, mosaz a měď. Bronzové profily jsou vyráběny kontinuálním litím s přídavkem na obrábění či protlačováním nebo tažením bez přídavku na obrábění. Mosazné profily se vyrábějí tažením s přísnou rozměrovou tolerancí bez přídavku na obrábění. Měď je pak technický kov, který má výbornou tvárnost i elektrickou a tepelnou vodivost. Navíc je odolný vůči korozi a nízké tepelné roztažnosti. Měděné profily se vyrábějí tažením, lisováním i válcováním bez přídavku materiálu na obrábění.

Neželezné kovy se používají nejčastěji ve strojírenství, elektrotechnice a automobilovém průmyslu. Avšak jsou využívány i tam, kde vlastnosti železných kovů z nějakého důvodu již nevyhovují. Neželezné kovy se dělí na:

  • těžké neželezné kovy – měď, zinek, olovo, nikl, cín, chrom a wolfram,
  • lehké železné kovy – slitiny hliníku, hořčíku a titanu.

Litina je vysoce odolná

Litina je slitina železa s uhlíkem a její nejvýznamnější vlastností je vysoká odolnost vůči tlaku a teplotě současně s malou pružností. Společnost svým zákazníkům nabízí šedou litinu s lupínkovým grafitem nebo tvárnou litinu s kuličkovým grafitem, která se v dnešní době používá nejčastěji. Někdy i místo oceli na odlitky.

Široké zaměření společnosti

Společnost UCB Technometal se kromě prodejní činnosti zabývá také CNC obráběním, dodáváním jejich polotovarů a dělením i povrchovou úpravou požadovaných materiálů.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.