• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

A co vaše bydlení, již jste si ho pojistili?

Více věcí, více starostí. A co teprve až bude mít vlastní bydlení? Pokud jste si již vysněný domov postavili, pravděpodobně se vám honí hlavou, co byste dělali, kdybyste o něj následkem živelné katastrofy či jiné pohromy přišli. Požár, povodeň, návštěva vykradače bytů – a to je jen špička pomyslného ledovce potenciálních rizik. Jak se před nimi chránit? Skutečně efektivní je pouze správně nastavené pojištění.

Pojištění pro domácnost a nemovitost představují naprostý základ. Tyto produkty by si měl sjednat každý, komu se na bankovním účtu neválí zbytečné statisíce či miliony, které by mohl bez mrknutí oka použít na rekonstrukci nebo stavbu nového bydlení.

 

Ale skutečně je pojištění majetku neprůstřelným řešením? V praxi záleží na podmínkách konkrétního produktu. V každém případě byste se měli seznámit s výlukami – situacemi, kdy vám nepomůže ani to nejlepší pojištění na trhu.

Zároveň záleží na výši sjednané pojistné částky. Ta musí odpovídat aktuální ceně majetku, jinak pojištěnec při řešení pojistné události nedostane plnou částku, ale pouze poměrnou část. Proto je nezbytná pravidelná aktualizace smlouvy. Alternativou může být pojištění za paušální částku podle obytné plochy. Produkt s takovými podmínkami najdete v nabídce ERGO pojišťovny.

Když už budete jednat s pojišťovnou, sjednejte si v rámci pojištění majetku on-line také další praktické produkty. Za pozornost stojí především pojištění odpovědnosti (hodí se, když vytopíte sousedy nebo jinak způsobíte škodu třetím osobám) a pojištění nahodilého poškození.

 

Zmíněné pojištění nahodilého poškození kryje výdaje související s poškozením či odcizením nových věcí. Ocení ho především majitelé drahé elektroniky. Až se vám na dlažbu spadne zbrusu nový smartphone, který vás stál minimálně celou výplatu, přijde vám plnění od pojišťovny vhod.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.