• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

5 tipů na umístění vánočních světelných rampouchů

Neomezené možnosti vánoční výzdoby nabízí celou řadu kombinací a nových prvků. Vyzkoušejte unikátní svítící rampouchy, které působí esteticky nejen při zapnutém svícení, ale i při denním režimu.

Kam všude se dají umístit? Podívejte se na pět jednoduchých tipů, jak do své výzdoby zařadit světelné rampouchy na správném místě.

Krásné za světla i tmy

Jakou výhodu mají vánoční led rampouchy v porovnání s obyčejnými kulatými světýlky? Působí jako pěkná dekorace nejen ve tmě, ale vytváří jemnou a elegantní výzdobu i za dne. Když nesvítí, jsou průhledné, takže na první pohled mohou vypadat jako skutečné.

Inspirací pro jejich využití je opravdu mnoho a je pouze na vás, kde pro ně najdete to nejlepší místo. Níže najdete pět tipů, kam se dají umístit svítící rampouchy.

Na okna

Rámování oken může být podpořeno závojem ze svítících rampouchů, které vytvoří iluzi skutečně dynamické výzdoby. Své místo najdou nejen ve vrchní části okna, kdy můžou splývat až ke skleněné části a sloužit tak jako led vánoční dekorace i pro koukání z interiéru. Druhou možností je umístění pod parapet okna, kde vytvoří působivou a dekorativní linii.

Pod střechu

Na okraj střech, přesně tak, jak vypadají skutečné rampouchy. Přepadají přes okraj a na úrovni hranice střechy vytváří působivý závoj. Mohou být všechny stejné dlouhé, ale existují i varianty svítících rampouchů o rozdílných délkách, které přidávají na reálném vzhledu.

Na balkón

Čím orámujete balkón pro nádherný svítící efekt? Ano, přesně tak. Svítící rampouchy nadělají spoustu parády jako dekorace zábradlí u balkónu. Při tomto použití se na krásnou dekoraci budete moci dívat i z pohodlí vašeho domova. Pro více ozdobený dům při pohledu z ulice je ale můžete umístit i na jiné části balkónu. Můžete je opět pověsit i na spodní úroveň, kde získáte závoj dolů padajících rampouchů.

Jako ozdoba schodů

Další poměrně efektivní možností, jak využít rampouchy, jsou schody. Ať už se jedná o větší venkovní, případně interiérové schody, jejich zábradlí by nemělo zůstat bez pořádné vánoční výzdoby. K těmto účelům se dokonale hodí právě svítící rampouchy. Nezapomeňte je zkombinovat například s chvojím či jinými dekoracemi pro barevnější a veselejší výzdobu.

 Vánoční výzdoba stromů a keřů

Barevné, ale i jednobarevné svítící rampouchy najdou své místo i při výzdobě stromů a keřů. Nádherně vypadají zejména na opadaných listnatých stromech, kde holé větve představují dostatečný prostor pro dekorování. Podobně na tom jsou i různé druhy keřů a jehličnanů na zahradě.  Svítící výzdobou získáte krásnou krajinku s pohádkovým a magickým nádechem. Kromě klasických svítících ozdob zkuste zařadit i takové, které budou vidět hlavně ve dne.  Podívejte se, jak ještě vánočně vyzdobit zahradu.

Kombinujte s dalšími svítícími dekoracemi

Dekorativní svítící rampouchy působí krásně i sami o sobě, ale vždy se hodí zkombinovat je s něčím dalším. Co se týká svítících dekorací, nezapomeňte přikoupit LED pásky, protože nabízí neomezené možnosti tvarování a snadno s nimi ozdobíte všemožné linie.

Samozřejmostí je i použití dekorací, které nesvítí. Ať už se jedná o figurky a barevné koule na stromeček nebo o moderní dekorativní prvky. Vyrobte si pár vlastních vánočních ozdob a hned propůjčíte celé výzdobě mnohem osobnější tvář.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.