• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Zájem o stavbu rodinného domu svépomoci stoupá. Hlavním důvodem je úspora nákladů

Toužíte po vlastním rodinném domě, ale nemáte dostatek finančních prostředků na jeho realizaci? Pak se nabízí ještě jedna možnost – stavba svépomocí. V každém případě jde o velmi vyčerpávající proces, ale za velmi výraznou úsporu nákladů stojí. Češi, kteří na ceny domů na klíč nedosáhnou nebo se nechtějí zadlužovat, staví sami. Do karet jim hrají také moderní stavební materiály, které fungují jako skládačky.

Dnešní doba stavbě svépomocí přeje. Na internetu je neuvěřitelné množství návodů a kurzů, v rámci kterých lze získat potřebné znalosti. Někteří výrobci materiálů nabízí i jakési akční balíčky pro snadnější stavbu – tato kombinace efektivního stavebního řešení, špičkové kvality, nízké ceny a možnosti konzultace přijde vhod každému staviteli.

moojo.cz_stavebniny-bosta_cz_01

Do stavby domů se pouští i lidé bez předchozích zkušeností a hlubších znalostí. Odborníci z firmy stavebniny BOSTA potvrzují, že v posledních letech průběžně přibývá zákazníků z řad soukromníků. Stavebniny v Krči nabízí kompletní sortiment stavebních materiálů a pomůcek. Kvalifikovaní prodejci sortimentu rozumí a vždy zákazníkům ochotně poradí.

Každoročně se v České republice svépomocí postaví přibližně 12 000 rodinných domů. Nejvíce se staví ve Středočeském a nejméně v Karlovarském kraji. Nadpoloviční většina stavebníků spadá do skupiny středoškoláků ve věku od 25 do 44 let. Nejčastěji se jedná o dvoupatrové domy a bungalovy se zastavěnou plochou do 150 metrů čtverečních. Téměř 80 % je dokončeno do dvou let o zahájení výstavby. Průměrný rozpočet fluktuuje mezi 1,5 a 2 mil. Kč.

moojo.cz_stavebniny-bosta_cz_02

Rozhodnutí je na vás. Počítejte s tím, že stavba rodinného domu svépomocí není snadná, ale na druhou stranu budete mít naprostou kontrolu nad kvalitou odvedené práce a použitými materiály. A využijete-li stavebniny levně, ušetříte i milion korun.

 

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.