• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Vyšperkujte si balkon – sousedé vám ho budou závidět!

Žít v panelovém domě s sebou přináší mnohé úskalí.  Jejich obyvatelům nejčastěji chybí zahrada, na kterou by si mohli zajít odpočinout, vypít si lahodnou kávu nebo jen tak posedět na čerstvém vzduchu a chvilku na nic nemyslet. Pokud i vy žijete v panelovém domě, určitě absenci vlastní zahrady pociťujete. Přitom vůbec nemusíte, jestliže je součástí vašeho bytu balkón, máte z poloviny vyhráno. Stačí si jen trošku pohrát s jeho zařízením, aby vám mohl nabídnout vítaný komfort a vašim sousedům se tak stal trnem v oku. Pojďme si říci jak na to!

Pohodlné posezení

Pokud to dispozice vašeho balkonu alespoň trochu umožňují, investujte do pořízení pohodlného posezení. Bohatě si vystačíte s dvěma křesílky či židličkami, které můžete doplnit o drobnější stoleček. Rázem tak získáte zázemí, díky kterému si zde budete moci vychutnat nejen kávu, ale v teplých dnech a chutný oběd. Pokud si nemůžete s prostorem příliš vyskakovat, pořiďte si nábytek, který se dá složit. Ve chvílích, kdy ho nebudete potřebovat, ho jednoduše složíte a odložíte stranou.

Soukromí musí být

Bydlíte-li ve vyšším patře panelového domu, tak se s největší pravděpodobností nemusíte potýkat s otravnými pohledy kolemjdoucích lidí, jako tomu bývá u lidí v přízemí. Naopak nachází-li se váš byt v dolních patrech, kam je snadno vidět z ulice, měli byste svému balkonu dodat vytoužené soukromí. Vsadit můžete na bambusové pásy, které se snadno přichytí podél zábradlí a rázem tak na balkon nebude vidět.

Pohodička i po setmění

Blíží se léto a s ním i neodmyslitelně spjatý teplé večery, které majitele rodinných domů tráví právě na zahrádce, kde například grilují  nebo se schází s přáteli. Ani vy o tento luxus nemusíte přijít, stačí tomu jen drobně upravit váš balkon. Abyste na něm mohli trávit čas i po setmění, doporučujeme pořídit solární osvětlení. To během dne načerpá potřebnou energii, a jakmile se sluníčko schová, nabídne vám dostatek světla. Výhodou je, že za nic neplatíte, sluneční energie je přece zdarma. Na balkon si osvětlení můžete pořídit například v podobě lampionků, bude to vypadat skvěle!

A co takhle bylinky?

Když už ten balkon máte, využijte ho pro pěstování bylinek. Ty vašim pokrmům dodají úplně nový rozměr nežli kupované bylinky v obchodech. Pěstovat je můžete v truhlících, které se dají zavěsit na balkon, ale stále oblíbenější jsou bylinkové zahrádky, které pěstovaným rostlinkám poskytnou ten pravý komfort a zázemí.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.