• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Usušte si na zimu bylinky

Léto už je opravdu pryč, ale vy máte stále na záhonku nebo v květináči na balkoně bylinky? Pak je nejvyšší čas je začít sušit.

Jak správně sušit bylinky

Nejkvalitnější budou bylinky, pokud je dáte sušit hned po jejich sesbírání. Základem pro správné sušení bylinek je dobře větratelná a suchá místnost. Ideální je pak půda, kde vzduch cirkuluje. Sušit bylinky však můžete kdekoliv jinde. Třeba i v obýváku. Vyhněte se však kuchyni nebo koupelně. Je tam velká vlhkost. V létě lze sušit bylinky také venku, ale pouze za teplého a suchého počasí a ve stínu.

Ve svazku i naležato

Byliny i s natí můžete svázat do menších kytiček a zavěsit. Zajistíte tak přístup vzduchu ze všech stran a nemusíte je obracet. Listy a květy se dobře suší na roštech, sítech nebo v papírových krabicích. U sušení naležato je nutné byliny často otáčet.

Využijte troubu nebo sušičku potravin

Pokud nemáte příznivé prostory pro sušení, můžete využít troubu nebo sušičku na potraviny. Musíte ale hlídat nastavení trouby a dobu sušení! Doporučená teplota se liší podle druhu byliny, obecně je to však kolem 30 stupňů.

Správně usušené bylinky poznáte při pomačkání. Šustí, rozpadají se na malé části, jsou křehké a také se lámou. Musí mít rovněž zdravou barvu a nesmí zhnědnout ani zčernat.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.