• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Tepelné čerpadlo IVT AIR-X již potřetí nejprodávanějším ve své třídě

Tepelné čerpadlo IVT AIRX se stalo potřetí v řadě nejprodávanějším tepelným čerpadlem vzduch/voda v České republice. Úspěch tohoto produktu je postaven na „tvrdých“ faktech. Pojďme se dnes spolu podívat, na co se mohou těšit domácnosti, které si IVT AIR-X pořídí jako primární zdroj tepla.

A začněme od toho nejdůležitějšího – peníze. U tepelných čerpadel hraje klíčovou roli schopnost přeměny spotřebované elektrické energie v teplo a IVT AIR Xpatří v této disciplíně k nejlepším na trhu! S topným faktorem SCOP 4,84 výrazně uniká prakticky všem svým konkurentům.

Zároveň, IVT AIR X nevyžaduje placené revize chladiva a jeho elektrokotel používá v provozu pouze 2 fáze (třetí fáze se zapne jen v době, kdy není v provozu kompresor, tj. při teplotách pod -20 °C či poruše), takže vám stačí menší a levnější hlavní jistič. Toto vše dále výrazně tlačí dolů náklady na teplo pro vás dům!

Další významnou výhodou je schopnost levně vyprodukovat 284 litrů vody o teplotě 40 °C. Ostatní tepelná čerpadla v kategorii nejenže nezvládnout ohřát takový objem vody, ale zároveň při ohřevu spotřebují více elektrické energie, viz porovnání níže.

Jedním z argumentů „proti“ tepelným čerpadlům je často hlučnost provozu. IVT AIRX je jedním z nejtiššchčerpadel ve své třídě. Ve volitelném nočním režimu lze hlučnost čerpadla dokonce snížit o další  3 dB(A).

Mezi další výhody tepelného čerpadla IVT AIR X patří:

          schopnost spolupracovat s fotovoltaikou,

          snadná instalace a minimální nároky na místo (0,4 metrů čtverečných),

          ovládání čerpadla mobilním telefonem již v základní ceně,

          schopnost fungovat i jako klimatizace,

          záruka 5 či 10 let.

 Čerpadlo IVT AIR-X je navrženo pro drsné zimy ve Skandinávii, mírné klima naší republiky mu tak rozhodně nečiní potíže. Pokud tedy aktuálně zvažujete novém zdroji tepla, určitě vezměte v potaz i IVT AIR X, na které i letos můžete získat státní dotaci až 127 500 Kč z programu kotlíkových dotací.

 

 

 

 

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.