• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Tepelné čerpadlo je záruka dlouhodobé úspory

Pokud jste v posledních letech stavěli či rekonstruovali dům, jistě jste se zajímali o principy vytápění pomocí tepelných čerpadel. Energeticky úsporné způsoby vytápění jsou v době vzrůstajících výdajů téměř nutností a proto si dnes tepelná čerpadla vezmeme pod hledáček, konkrétně systémy firmy Daikin.

Odkud pochází princip tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo, jak by se mohlo zdát, není vynálezem novým. Podobného schématu je využíváno v mnoha zařízeních jako například chladnička a klimatizace. Dochází zde k procesu čerpání tepla z jednoho místa na druhý. Čerpání neprobíhá samovolně a je zde potřeba kompresoru. Odborně se tento princip nazývá Carnotův cyklus. Médium, které je použito k přenosu tepla je chladivo. Ve výparníku chladivo teplo absorbuje a poté jej ve výměníku odevzdá. Celý princip je vystihuje obrázek níže.

princip_tepelneho_cerpadla

Praktické využití

Nyní již víme, jak je teplo získáváno a podíváme se na praktické využití. Tepelná čerpadla Daikin Altherma jsou vyráběna ve třech typech a to nízkoteplotní, vysokoteplotní a geotermální.

Nízkoteplotní tepelné čerpadlo

Pokrokové technologie dávají tomuto typu čerpadla do vínku vynikající vlastnosti. Příjemných teplot v interiéru je zde dosahované za minimální energetické náročnosti. Výkon čerpadla je řízen inteligentními ovladači. Využití toto čerpadlo najde najde nejen v novostavbách, ale také při rekonstrukcích. Výrazné úspory v energiích tak zajistí rychlou návratnost investice.

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo

Systém tohoto čerpadla v sobě ukrývá jednoduše dvě čerpadla. Dochází zde k odběru tepelné energie z okolí a to je poté předáváno do topného systému. Kaskádové kompresory dokáží ohřát vodu až na teplotu 80°C. Tato čerpadla tak mohou ohřívat vodu nejen pro vytápění domů, ale také k ohřevu užitkové vody.

Geotermální tepelná čerpadla

Tyto typy čerpadel využívají faktu,že pod povrchem je celoročně teplota okolo 10°C. K tomu zdroji tepla se pak připojujeme pomocí vertikálních vrtů nebo horizontálních kolektorů Díky těmto principům pak čerpadlo vytváří celoročně ve vašem domě příjemnou teplotu a teplou vodu s úsporou.

Chytré úspory se vyplatí

Zkusme si zrekapitulujeme veškeré výhody, které nám tepelná čerpadla přináší tak je to nezpochybnitelně úspora energií, možnost ohřevu užitkové vody, možnost využití pro novostavby i rekonstrukce a v neposlední řadě snadné a intuitivní ovládání. Tepelná čerpadla Daikin Altherma jsou chytrou volbou.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.