• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Sezona se blíží! Pořiďte si zahradní nábytek s předstihem!

Veselé jaro je v plném proudu a horké léto tu bude co nevidět. Již nyní nám počasí umožňuje trávit volný čas na zahrádkách či terasách, kde si můžeme užívat nejen čerstvého vzduchu, ale i hřejivých slunečních paprsků dopadajících na naší kůži. Nedílnou součástí sezóny je zahradní nábytek, který s příchodem jara vytahujeme ze sklepů, garáží či zahradních domků. Chcete-li si léto užít na maximum, vyberte pro své chvíle strávené na zahradě takový nábytek, který vám nabídne potřebný komfort, nebude příliš náročný na údržbu a zároveň se stane perlou vašeho pozemku.

Jak si vybrat správně?

Zahradní nábytek je široký pojem zahrnující několik druhů materiálů  i typů provedení. Vybrat mezi tak širokou paletou výrobků může být pro nejednoho z vás doslova jako hledat jehlu v kupce sena. Pohráváte si s otázkou, čím se při nákupu řídit, čeho se držet, co sledovat a na co si dát pozor? Tak pozorně čtěte dál!

Druhy zahradního nábytku

Na samotném začátku byste si měli ujasnit, jaký materiál vlastně preferujete. Zahradní nábytek je k dostání v dřevěném, plastovém, kovovém i hliníkovém provedení.  Každý materiál má své výhody a samozřejmě i nevýhody. Tak si je pojďme představit!

Dřevěná klasika

Dřevěný zahradní nábytek je nejoblíbenější a právem tak nejčastěji k vidění na našich zahradách. Nabízí nejen pestrou paletu barev a moření k výběru, ale zároveň je zárukou dlouhé výdrže a maximální odolnosti. Co se týče ceny, počítejte s tím, že si za něj připlatíte. Investice se vám ale několikanásobně vrátí, protože vám dřevěný nábytek opravdu dlouho vydrží.

Ratanové kouzlo

Pružnější obdobou dřevěného nábytku je nábytek ratanový, který je pro svůj líbivý vzhled velice oblíbený. Není tak drahý jako dřevěný nábytek, ale i tak si za něho připlatíte. Nevýhodou ratanového nábytku je riziko popraskání vlivem vlhka a nesprávného zacházení. Proto je důležité nábytek udržovat v suchu.

Plastová jednoduchost

Hledáte-li kvalitu přiměřenou pořizovací ceně, tak neváhejte a pořiďte si na zahradu plastový nábytek. Mezi jeho největší přednosti patří nízká hmotnost a opravdu jednoduchá údržba. Plastový nábytek stačí otřít vlhkým hadrem. Stinnou stránkou tohoto typu nábytku je odolnost. Plastu stačí málo, aby se ulomil, a rovněž časem ztrácí své původní barvy.

Hliníková kombinace

Hliníkový zahradní nábytek v sobě skloubí odolnost dřevěného nábytku a lehkost nábytku vyrobeného z plastu. K dostání je v mnoha provedeních a nevyžaduje ani složitou údržbu. Pokud vás zajímá cena, budete se platit na zlaté střední cestě.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.