• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Co takhle plynové infračervené vytápění?

Asi každý z nás, kdo má rád pohodu na letní terase či zimní zahradě vždy utře slzu, když se blíží konec pozdního léta, kdy zima tyto teplé večery nadobro překazí.  Nezbývá nám pak nic jiného než čekat na další rok, kdy opět sluneční paprsky léta  umožní tyto krásné chvilky. Nebo tomu tak není? Naštěstí  moderní technologie dnes pronikají napříč všemi činnostmi lidského života a i v oblasti vytápění je zde mnoho alternativ, které více či méně úspěšně pomohou řešit výše zmíněné. Jak jste asi uhádli, dnes budeme mluvit o vytápění. Konkrétně o vytápění prostor větších, než jak jej známe ze svých domovů.

Položte si otázku, jak by jste například řešili vytápění uzavřené zahrádky restaurace, nebo rozlehlejší zimní zahrady Vašeho rodinného sídla? Nejspíše Vás napadne klasické podlahové vytápění, které díky své integraci do podlahy má velkou výhodu, protože neubírá prostoru, který je pak možno inteligentně využít.  Bohužel efektivita tohoto typu vytápění není příliš vysoká. Všichni asi známe také horkovzdušné jednotky, které mají značnou nevýhodu pro nutnost měnit a skladovat propanové lahve, které jsou zdrojem tepla. Napadlo by Vás však využít sálavé vytápění, známé také jako infrazářiče?

 

Plynové infračervené vytápění má hned několik výhod, pro které si jej zákazníci s oblibou pořizují. První je efektivnost zařízení, mluvíme zde o nástupu tepla po aktivaci vytápění. Druhou je v dnešní době velmi důležitá spotřeba energie, která je u těchto zařízení na velmi nízké úrovni. Pohodě na zahrádce také přispívá jejich velmi malá hlučnost a absence pohybu vzduchu.

infrazaric

Oblíbenosti tohoto způsobu vytápění nasvědčuje mnohé velké instalace v průmyslových zařízeních po celém světě, stejně jako ve velkých sportovištích. Například sálavé vytápění hal – infrazářiče Schwank patří mezi světovou špičku v tomto způsobu vytápění.

Pokud Vás nás článek zaujal a jste ve stádiu řešení podobného problému, zkuste například systémy sálavého vytápění německé firmy Schwank.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.