• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Při stavbě terasy je nejdůležitější vhodná volba materiálu

Chystáte se na stavbu, nebo rekonstrukci terasy a nevíte, který materiál zvolit? Dřevo či WPC (dřevoplast)? Dobře si volbu materiálu rozmyslete, protože právě na něm záleží, jak dlouho vám bude terasa dělat radost. Terasy bývají totiž nechráněné a jsou vystaveny ostrému slunci, dešti, sněhu i mrazu. A takové podmínky vydrží jen opravdu odolný materiál.

Dřevěné terasy jsou nejodolnější z exotického dřeva

Terasa, která je vyrobena z přírodního materiálu, vypadá opravdu skvěle, avšak přináší s sebou i nějaké ty nevýhody a kratší životnost. Jednou z nevýhod je nutná údržba. Dvakrát ročně se musí dřevo olejovat, aby nevyschlo a nedostalo šedivou patinu. Díky tomu, že dřevo pracuje vlastně pořád, musíte počítat i s prasklinami. Docházet může také k hnití. Pokud si vyberete terasu z tropického dřeva, pak budete mít větší jistotu vyšší odolnosti vůči zevním vlivům. Toto dřevo tak snadno nepraská a lépe i odolává houbám a hmyzu.

Dřevěná terasa

Velmi praktické jsou dřevoplastové terasy

WPC materiál kombinuje dřevo a polymer, proto jsou WPC terasy velmi odolné, nevyžadují přílišnou údržbu a mají opravdu dlouhou životnost. Rovněž se nemusíte bát dřevokazného hmyzu, hniloby ani třísek. Dřevoplastová WPC prkna mají protiskluzovou vrstvu, a tak nehrozí žádný úraz ve formě uklouznutí. Montáž terasy z tohoto materiálu je velmi rychlá a praktická.

WPC terasa

WOODparket – to nejlepší ze dřeva a dřevoplastu

Ať už si pro svou zahradu vyberete dřevěnou nebo WPC terasu, pak se s její tvorbou obraťte na opravdové profesionály. K těm patří společnost WOODparket, která vám nabízí to nejlepší ze dřeva i dřevoplastu. Společnost každý rok realizuje až 130 teras, proto máte jistotu kvality. Katalog a ceník WPC teras seženete na jejich stránkách ke stažení. Společnost rovněž nabízí své zboží na eshopu. A proč nakupovat právě zde? Protože mají mnoho teras skladem, poskytují skvělou záruku na WPC desky, a to až 25 let a při objednávce nad 24 000 Kč bez DPH budete mít dopravu zdarma.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.