• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Potřebuje stará střecha vyměnit? Podívejte se, jak postupovat

Jednou z nenahraditelných součástí rodinného domu je bezpochyby střecha. Pokud však perfektně neplní svou funkci, potom trpí celá budova. Do interiéru začne pronikat vlhko, což se projeví plísněmi, které nejsou pro zdraví žádoucí. Jestliže tedy nejste spokojeni s dvacet let starou střechou, pusťte se do rekonstrukce.

Důvodů pro plánovanou rekonstrukci může být několik. Buď střecha ztrácí správnou funkčnost, nebo vám už nevyhovuje její zastaralý design. Při rekonstrukci se většinou mění pouze krytina, ostatní prvky bývají v pořádku. Jakmile do vyhledávače zadáte například „krovy Český Krumlov“, nabídne se vám hned několik možných řešení. Jednou z možností je objednat si krovy a vyměnit si je svépomocí, ovšem přijatelnější variantou je oslovit odborníka, který provede rekonstrukci od A do Z.

Jakou vybrat krytinu?

Velice vyhledávaným materiálem je beton vyznačující se vysokou pevností a odolností vůči mechanickému poškození. I když kvůli vysoké hmotnosti se moc často beton nedoporučuje. Snad nejběžnější a nejžádanější alternativou je pálená krytina používající se od nepaměti. Vybrat si můžete z pestré škály modelů, barev a povrchových úprav.

V posledních několika letech se do popředí prodírá plechové provedení proslulé svou lehkostí. Jestliže se obáváte, že plechová střecha nebude vypadat hezky, jste na omylu, protože dneska už jsou technologie natolik vyspělé, aby i plech působil elegantně.

Na jakou firmu se obrátit?

Realizací a rekonstrukcí střech se na tuzemském trhu zabývá spousta společností. Jednou z nich je i profesionál jménem Střechy Tomi, kterého můžete najít i pod frázemi „izolace střech Český Krumlov“ či „zateplování střech Český Krumlov“. U odborné firmy máte vždy jistotu, že bude práce odvedena na jedničku. Pokud totiž nemáte se střechami žádné zkušenosti, nestačí se podívat na video na internetu a podle něj postupovat.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.