• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Pořizujete nová okna? Vybrat můžete plastová, dřevěná, hliníková či špaletová

Především u starších domů jsou okna a dveře nejslabším článkem. Staré rámy, které se v minulosti používaly, jsou nevyhovující, a to jak z hlediska bezpečnosti, tak i izolace. Pokud jste se tedy rozhodli pro rekonstrukci, měli byste zapřemýšlet, z jakého materiálu okna zvolíte. Současný trh je rozmanitý a nabízí okna plastová, dřevěná, hliníková a špaletová.

Plastová okna

První možností, pro kterou se rozhoduje drtivá většina, jsou plastová okna. Vyznačují se mnoha přednostmi, jako jsou nízká pořizovací cena, jednoduchá údržba a dlouhá životnost. Dále jsou odolná proti větru a barevně i tvarově stálá. Vybrat si můžete z mnoha dekorů, nemusíte volit klasickou bílou barvu. Oblíbený je například dekor dřeva. Osadit se dají různými druhy skel.

Dřevěná okna

Jestliže preferujete přírodní materiály, zřejmě sáhnete spíše po dřevu. Čím se dřevěná okna mohou pochlubit? Především přirozenou a hlavně dokonalou tepelnou izolací, příjemným dojmem, dlouhou životností a ekologičností. Dobře namontovaná okna navíc nevyžadují časté seřizování jako okna plastová.

Hliníková okna

Do popředí se prodírají také hliníková okna, která už dávno nejsou pouze součástí průmyslových objektů. Přichází jim na chuť i spousta majitelů rodinných domů. Hliníková okna jsou takřka nesmrtelná, neboť jsou vysoce odolná vůči větru a dešti. Působí elegantně a mají poměrně nízkou hmotnost.

Špaletová okna

Závěrem za zmínku stojí ještě špaletová okna, jež znali lidé už v dobách renesance. Často je můžete tedy vidět na historických budovách. Ovšem od té doby prošla mnoha změnami a zlepšily se jejich vlastnosti. Špaletová okna jsou často označována za lepší volbu než plastová okna, a to zejména z hlediska izolace, a to jak zvukové, tak i tepelné.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.