• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Pořiďte si na zahradu fóliovník

Pokud jste se rozhodli na zahradě pěstovat vlastní zeleninu nebo květiny, ale nechcete si nechat postavit skleník, pak vsaďte na fóliovník. Ten nemá sice takové tepelně – izolační vlastnosti jako skleník, má však i tak mnoho kladů.

Fóliovníky mají mnoho výhod

  • Pěstování zeleniny v něm vám postačí k urychlení růstu rostlin, které mají vyšší nároky na teplotu.
  • Rovněž chrání veškeré sazenice před výkyvy počasí a hmyzem i rychlým odpařováním závlahy.
  • Podstatnou výhodou je také cena a jeho větší mobilita. Prodávané fóliovníky mívají jednoduchou konstrukci, která umožňuje rychlé sestavení i snadnou manipulaci s fólií. Můžete je teda lehce na zahradě přemístit na jiné místo nebo opatřit novou fólií.

Při koupi volte kvalitu

Nejdůležitější součástí celého fóliovníku je jeho fólie. Na její kvalitě opravdu záleží. U nekvalitních totiž budete muset tuto součást stavby často vyměňovat a nevydrží vám déle než jednu sezónu. Minimálně pětiletou životnost mají kašírové fólie, a to díky výztužné mřížce, která zajišťuje vyšší pevnost.

Hliník je téměř bezúdržbový

Konstrukce celé stavby bývá nejčastěji z pozinkovaných profilů spojených pozinkovanými kovovými úhelníky. Pokud chcete mít fóliovník takřka bez údržby, pak si pořiďte ten, který je vyrobený z hliníku.

Systém odvětrávání

Při koupi fóliovníku se nezapomeňte informovat na to, jak má stavba vyřešené odvětrávání. A je důležité se naučit s tímto odvětrávacím systémem manipulovat. To totiž oceníte ve chvíli, kdy je venku opravdu horko a vy potřebujete rostlinám uvnitř ulevit.

Levné fóliovníky od společnosti Konstrukce Schwarz

Na vaši zahradu si můžete koupit levné fóliovníky, a to od společnosti Konstrukce Schwarz s.r.o., která se stavbou i rekonstrukcí starších fóliovníků zabývá. Firma má letité zkušenosti a postavenou stavbu jsou schopni vám i plně vybavit. Kromě těchto staveb najdete v jejich sortimentu zboží také seníky, skladové haly nebo dešťové kryty.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.