• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Několik rad, jak zazimovat zahradu

Je sice teprve září, ale pokud máte zahradu, pak byste rozhodně neměli nic podcenit a začít přemýšlet nad tím, jak připravit zahradu na zimu. Protože všechny tyto přípravy musíte stihnout do příchodu prvních mrazíků. Co tedy všechno na zahradě udělat? Myslet musíte nejen na rostliny, ale také na nářadí používané během sezóny.

Ideální čas na zazimovaní zahrady je v říjnu. Pokud bydlíte v horských či podhorských oblastech, pak byste tyto práce měli provést dříve.

Trávník posekejte

Před zimou posekejte trávník a zbavte ho plevele i napadaného listí.

Květiny nechte přezimovat v teplejším prostředí

Květiny, kterým končí vegetační období, odstraňte. Trvalkám vytvořte zimní přikrývku, a to z kůry nebo chvojí. Citlivější květiny na chlad přesuňte na místo, kde nebudou čelit mrazu. Jen tak mohou v klidu přezimovat.

Dřeviny zastřihněte

Dřeviny obalte slámou nebo podobným materiálem. K jejich kmenům navezte mulčovací kůru. Některé z nich je rovněž potřeba zastřihnout, a to ty, které mají delší výhonky. Vyžadují to hlavně bobuloviny a jádroviny. Ze stromů je potřeba odstranit shnilé plody, které na nich zůstaly.

Zahradní nářadí očistěte

Veškeré zahradní nářadí uschovejte do sucha. Vlivem mrazů a dešťů by mohly zrezivět. Před uskladněním ho musíte zbavit veškerých nečistot.  Nezapomeňte ani na zahradní přístroje, jako je sekačka či křovinořez.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.