• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Kvalitní motorová pila je k nezaplacení

Nejsme jistě sami, kdo v dnešní době přemýšlí kde ušetřit a uchránit tak rodinný rozpočet před neustále stoupajícími cenami. Pokud vlastníte rodinný dům a topíte dřevem, zvažte, jestli není řešením nekupovat již připravené polena na štípání ale koupit kmeny, které rozřežete motorovou pilou.  Motorová pila již dávno nepatří jen to rukou lesních dělníků, je také platným pomocníkem každému majiteli chalupy či rodinného domu.

A jakou motorovou pilu koupit, jak se neztratit ve velké nabídce všech typů a značek? Motorová pila by měla být výkonná a je dobré dbát také na váhu pily. Motorovou pilu kupujte jistě podle budoucího užití, pokud chcete s motorovou pilou pracovat jen občas, je právě pro Vás určena motorová pila z kategorie hobby. Pokud plánujete motorovou pilu pro intenzivní práce, zvažte například motorové pily Stihl.

Motorová pila Stihl

Motorová pila Stihl

Elektrické řetězové pily

Pro lehčí práci v okolí domu a dosahu elektrické energie jsou ideální elektrické motorové pily, tyto pily mají velkou výhodu především v jejich nízké váze. Váha elektrických řetězových pil se pohybuje kolem 4 kilogramů a v praxi se tak úspora proti motorovým pilám pohybuje na jednom kile, což je při dlouhodobější práci a zvedání pily již znát.

Příslušenství a bezpečnost práce

Při práci s motorovou pilou jistě nezapomínejte na bezpečnost. Standardem by měli být pevné boty, pracovní rukavice a brýle. Ochranu  očí nepodceňujte, kousky odštěpujícího se materiálu mohou být velmi nebezpečné. Při nákupu motorové pily nezapomeňte také na příslušenství jako je například pilový řetěz. Tak spokojené řezání!

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.