• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Když mech dusí trávník – chcete poradit, jak se ho zbavit?

Snad každý majitel zahrady si pečlivě zakládá na vzhledu trávníku. Udržovaný trávník je zpravidla tou největší ozdobou. Pokud i vám na vzhledu trávníku na vaší zahradě hodně záleží, určitě vám na radosti nepřidá mech, který trávu sužuje. A pokud mech na trávníku převládá, může to být pro mnohé zahrádkáře katastrofa.

Proč mech na trávníku vzniká?

To je otázka na kterou teď možná hledáte odpověď i vy. Hodně lidí se domnívá, že příčinou je nedostatek vápníku v půdě, což ale není tak úplně pravda. Vznik mechu v trávě značí o nedostatečné péči. Mechu se hodně daří ve stínu, často se tak objevuje pod stromy nebo u zdí.  Na vzniku mechu se může podílet i přílišná zátěž, při které dojde k zhutnění půdy – trávník pak nemůže správně dýchat a přenechá tak prostor mechu.

Jak se mechu zbavit?

Pokud na svém trávníku objevíte mech, to jediné co vás bude zajímat, jak se ho zbavit. Proto jsme pro vás připravili hned několik tipů, se kterými mech z trávníku odstraníte.

Pravidelné provzdušňování

Prevence proti vzniku mechu je pravidelné provzdušňování půdy, k čemuž můžete použít vertikulátor. Provzdušňování se věnujte především v místech, kde dochází k většímu zatížení trávníku.

Omezení mulčování

Pokud svůj trávník často mulčujete, nemůžete se divit, že se vám po zahradě rozlézá mech. Mulčování proto omezte a při sečení zahrady používejte sběrný koš. Posečenou trávu nenechávejte ležet na trávníku.

Chemická pomoc

Pokud se mech na vašem trávníku objevuje ve větší míře, rozhodně nebude na škodu pomoci si chemickou cestou. V současné době jsou k dostání speciální přípravky, které vám s mechem pomohou. Doporučujeme vsadit na produkty založené na bázi zelené skalice. Železo trávníku neublíží, protože se jedná o jeho stopový prvek. Mech si ale železem moc nerozumí, proto mu rychle vyklidí pole.

Nedostatek živin

Dalším důvodem vzniku mechu na trávníku je nedostatek živin. Zatímco trávník potřebuje dusík a další hnojiva, mechu stačí opravdu málo. Proto si dejte pozor, aby vašemu trávníku nechyběly důležité živiny.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.