• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak vybrat vhodnou šatní skříň

Šatní skříň je neodmyslitelná součást každé domácnosti. Šatní skříň využíváme hlavně k uskladnění oblečení a dalších věcí, které zabírají prostor v domácnosti. Důležité je před koupí skříň si uvědomit pár aspektů:

  • Co všechno chceme ve skříni uskladňovat,
  • Pro kolik osob má skříň sloužit,
  • Jak velká má být skříň,

Styl a design šatní skříň

Berte v úvaze, že šatní skříň má být funkčním doplňkem interiéru. Styl bychom měli přizpůsobit již existujícímu stylu ložnice. Týká se to zejména barvy.

Dřevěná masivní nebo laminátová skříň?

Každý materiál má samozřejmě své plusy a minusy. Laminátové skříně jsou populární díky příznivé ceně a množství barevných designů. Jsou jednoduché na údržbu.

Dřevěný masiv je 100% přírodní materiál. Při správné údržbě dřevěné masivní skříně vydrží dlouhá léta. Nevýhodou je náchylnost k mechanickému poškození a snadno podléhají vlhkosti. Ceny dřevěných skříní je o něco vyšší, ale zaručují hlavně dlouhou životnost.

Počet dveří

Počet dveří zásadně ovlivňuje samotný velikost skříně. Přímo souvisí s počtem úložných sektů. Jedno-dveřové skříně se hodí do menší pokoje, jako nadstavba, k již používané větší skříni nebo do předsíně. Dvoudveřové skříně se hodí do středních pokojů. Většinou obsahují různě velké poličky a prostor na zavěšení šatstva. Tří a více dveřní šatní skříně jsou standardem středně velkých a velkých místností. Většinou střední dveře bývají osazeny zrcadlem, což má mnoho výhod. Velkou výhodou je, pokud má šatní skříň prostor na boty.

Dvakrát měř a jednou řež

Při výběru nezapomínejte na základní a důležitou věc – důkladně proměření prostoru. Velmi pečlivě proměřte prostor. Šatní skříně neumísťujte v blízkosti radiátorů. Skříň by neměla zamezovat přístup ke dveřím či oknům.

Firma Toto nábytek vyrábí různé druhy šatních skříní. Skříně jsou cenově dostupné, kvalitní a moderně nadčasové.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.