• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Výběr klimatizace a ventilátorů do domácnosti

Horké letní dny jsou v plném proudu. Určitě jste i vy během horkých letních dnů, alespoň jednou přemýšleli nad ventilátorem, pokud ne rovnou nad klimatizací. Jak si ale správně vybrat ventilátor nebo klimatizaci? Vybrat si správný ventilátor nebo klimatizaci nemusí být vůbec snadné. Taková zařízení si nekupujeme jen na jednu sezónu, ale na delší období, a proto by měla mít investice nějaký smysl.

Ventilátory

Nejjednodušším a nejdostupnějším řešením je určitě ventilátor. Ventilátory jsou praktičtější, a proto mnoho lidí sahá po tomto zařízení. Na výběr jsou klasické “vrtulové”, a to stolní nebo stojanové. Dále existují i ​​sloupové “věžové” ventilátory. Tyto ventilátory nabízejí vyšší výkon a pokročilejší funkce. Ceny ventilátorů začínají již od 600 Kč. V principu je to jednoduché zařízení, které víří vzduch, čímž ho tedy ochlazuje a vás osvěží. Reálně však ventilátory vzduch nějak “technicky” neochlazují. Jejich výkon je samozřejmě proto omezený. Je dobré také sledovat hlučnost ventilátoru. Pokud chcete ventilátor používat v kanceláří na pracovním stole nebo v ložnici, jen těžko při hlučném ventilátoru byste se uměli soustředit. Do ložnice se určitě hodí ventilátor s hlučností pod 50 dB. Ideálně čím méně tím lépe.

Klimatizace

Klimatizací najdeme na trhu několik. Odlišují se zejména způsobem fungování, instalace a dalších parametrů. Rozlišujeme mobilní klimatizaci a pevnou stacionární.

Mobilní klimatizace jsou určeny k ochlazování vzduchu, ale i pro ovlhčení a filtraci vzduchu. Výhodou mobilní klimatizace je to, že nepotřebujete instalaci ani speciální druh montáže. Dále nejsou náročné na údržbu a mají velmi příznivou cenu. Cena mobilních klimatizací začíná na 7 000 Kč. Hmotnost je pouze okolo 20 kg, takže není žádný problém klimatizaci přemístit do jiné místnosti a manipulovat s ní. Některé mají i kolečka. Mají o něco nižší účinnost než klasické klimatizace. Mírnou nevýhodou jsou i vyšší nároky na elektrickou energii.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.