• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak se zbavit vlhkosti?

Trápí vás nadměrná vlhkost ve vašem domě? Už jste vyzkoušeli všechno možné, ale stále nic nepomáhá? Problémem může být to, že jste správně neodhalili její skutečný původ. Vlhkost totiž může způsobovat několik různých faktorů a proti každému z nich je potřeba bojovat jinými účinnými zbraněmi. Pokud se vám tedy ani po usilovném snažení nepovedlo vlhkost zastavit, nejspíše jste špatně určili druh vlhkosti.

Nejčastější vlhkostí, se kterou se můžete ve vaší domácnosti setkat, je vzlínající vlhkost. Jedná se o to, že voda ze země vzlíná do stěn budovy. Většinou však nevystoupí výše než 1,5 metru, což vám může při odhalování původu pomoci. Současně s vodou však do stěn prosakují i soli a další minerály, které mohou vážně narušit zdivo a životnost celé stavby, a proto byste měli urychleně vyhledat pomoc odborné firmy. Vzlínající vlhkost lze zastavit několika různými metodami. Metody se většinou volí dle stavebního materiálu daného domu. Často se například můžete setkat s metodou podřezání vlhkého zdiva řetězovou pilou. Jak se postupuje a jaké jsou výhody?

Technologie podřezání řetězovou pilou

Tuto metodu můžeme zařadit mezi druh izolace zdiva proti vlhkosti. Provádí se u cihelného zdiva, které má průběžnou ložnou spáru.

Nejdříve se provedou přípravné práce, které zahrnují lokalizaci rozvodů, otlučení omítky, přípravu podkladu pro pojezd stroje. Poté je řetězovou pilou proříznuta spára v délce jednoho metru. Spáru očistíme a vložíme izolační materiál, což bývá nejčastěji speciální izolační fólie. Následně je zdivo zaklínováno. Po dokončení tohoto procesu se stejným postupem pokračuje i v dalších úsecích.

Mezi hlavní výhody této metody patří její účinnost a dlouhá životnost. Další předností jsou ekologická nezávadnost, odolnost vůči nízkým teplotám a odolnost proti organickým i anorganickým sloučeninám.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.