• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak na krásný trávník na zahradě?

Sezóna se brzy rozběhne plným proudem a každý majitel domu a zahrady si přeje trávník, který mu  budou sousedi závidět.  Ma sezónu je dobřé se vždy dobře připravit. U elektrického nářadí si zkontrolujte, jestli máte funkční a připravené baterie do aku nářadí.  Jak ale na takový trávník, který hodně vydrží a navíc dobře vypadá? Všechno je otázkou dobré péče. Walter Schwab je německý odborník na pěstování speciálních trávníků. Takových, které znáte z fotbalových trávníků a okolí nákupních středisek. Poradil nám několik tipů, které vám jistě s trávníkem pomohou.

Trávník se musí pečlivě hnojit

Trávník se musí precizně hnojit a to 4-5 ročně. Správným hnojením eliminujete také růst mechu a plevelů. Jako ideální hnojivo doporučujeme organicko minerální hnojivo. Poslední hnojení by mělo proběhnout v září, začít bychom s hnojením měli v únoru nebo v březnu, když opadne první sníh.

Trávník sečte často

Držte se jednoduchého pravidla, trávník sečte často a on se vám odmění svým vzhledem. Doporučený interval je 2-3 týdně. Maximální délka trávníků by neměla přesáhnout 3,5 centimetru. Pro sečení používejte kvalitní sekačku, redakce moojo.cz doporučuje sekačky Viking.

Elektrická sekačka Viking

Elektrická sekačka Viking

Zavlažujte s rozmyslem

Narozdíl od hnojení doporučujeme při zavlažování být spíše opatrný. Tráva potřebuje vodu jen při největších vedrech. Míra a intenzita zavlažování je závislá na aktuálních teplotách a složení půdy, můžeme ale říci, že v letních dnech s menším úhrnem srážek bychom měli zavlažovat dvakrát týdně.

Pokud se budete řídit výše uvedenými radami, získáte zdravě vypadající a vitální trávník!

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.