• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Bezpečnostní dveře by měly být nedílnou součástí vašeho bydlení

Bezpečností dveře ochrání váš domov před zloději i únikem tepla. Na našem trhu je velké množství barev a designů bezpečnostních dveří do bytu i domu. Co je však při jejich koupi důležité? To se dozvíte v dnešním článku.

Vybírejte podle bezpečnostní třídy, zámku i nepropustnosti hluku

Nejdůležitějším kritériem při výběru je bezpečnostní třída. Právě ona označuje výdrž jednotlivých bezpečnostních částí, které musí zloděj zdolat při vloupání do vašeho interiéru. K nejvhodnějším číslům patří třída 3. a 4. Nižší třídy lze totiž velmi jednoduše překonat a nejsou tak pro nechtěného návštěvníka žádnou překážkou, vyšší pak znamenají výraznou investici a do bytových domů se nepoužívají.

Pokud chcete mít opravdu kvalitní bezpečnostní dveře do domu či bytu, je vhodné pořídit si zámek s vložkou ve stejné bezpečnostní třídě jako jsou samotné dveře. Jejich výhodou je nemožnost zkopírování. Vhodné je překrýt zámek bezpečnostním kováním, které ho chrání před vnějším poškozením. Od klasického se liší kvalitní ocelí a jeho montáž i demontáž je možná jen zevnitř.

Kromě bezpečnosti by kvalitní dveře do bytu měly snižovat i hlučnost a prostup tepla. O čím vyšší číslo se jedná, tím méně hluku se vám do interiéru dostane. Hodnota se pohybuje od 24 dB až do 44 dB.

Nezapomínejte na vzhled

Dveře vybírejte hlavně podle bezpečnostních funkcí, které nabízí. Pro vaši 100% spokojenost je však také důležité, aby se vám líbily a ladily s ostatním interiérem. Mnoho výrobců nabízí dvojí design. Což znamená jiná barva dveří zvenku a jiná zase z vnitřní části bytu. Taková úprava vám pomůže maximálně sladit dveře s ostatním vybavením interiéru.

Vyšší pořizovací cena se vyplatí

Pořizovací cena je samozřejmě vyšší, než u běžných vchodových dveří, také je velmi často nezbytná výměna zárubní. Většina firem  nabídku připraví včetně demontáže dveří původních a montáže nových bezpečnostních, takže se nemusíte bát, že byste na něco zapomněli. Pocit bezpečí je k nezaplacení.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.