• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Aby byla vaše zahrada skvěle připravena na zimu

S příchodem podzimu čeká na všechny, kteří vlastní alespoň kousek zahrádky práce. Protože pokud chcete mít stejně hezkou zahradu i příští rok, je potřebné provést některé činnosti, bez kterých se zkrátka přes celou zimu půda neobejde. A my vám poradíme, co všechno bude potřeba udělat.

Pohrabejte listí, posekejte trávník a připravte ho na mráz

V první řadě byste měli shrabat listí, pod kterým se množí různí škůdci a napadají trávník. Poté je nutné pod shrabaným listím posekat trávník, na kterém se mohou tvořit lysiny. V tomto případě je vždy dobré zvýšit pojezd u sekačky a trávu nechat delší, než jak ji sekáte obvykle. K údržbě trávníku můžete použít zahradní traktory, ale také vyžínače, které jsou vždy skvělým společníkem. Po zkrácení trávníku je dobré dosít prořídlá místa a postříkat trávu prostředkem proti zimním plísním.

Zryjte záhony, zasaďte vše potřebné a věnujte se růžím

Všechny záhony, kde jste pěstovali zeleninu, zryjte a poté pohnojte. Skvěle tak připravíte půdu na další sezónu. Pokud si myslíte, že by vaše zahrada potřebovala nové stromky, nebo keře, právě teď je na to ta správná doba, vysázejte je. Skvělý čas je také na zasazení květin, které rostou z cibulí. Zasaďte cibuloviny do země a ony do zimy krásně zakoření. Další věcí, kterou je třeba udělat je sestříhat růže ve výšce 5-8 větviček od kořene a poté je přihrnout zeminou a chvojím, které slouží jako ochrana před mrazem.

Sekačka

Sekačka

Udělejte si kompost

Nejlepší způsob jak zlikvidovat zbytky trávy, plevel i listí je založit kompost, který se právě na podzim zakládá. Kompost je skvělým pomocník na zahradě, stejně jako křovinořezy a drtiče odpadu, které využijete skoro celoročně kromě zimy.

Pokud jste zvládli všechny tyto úkoly, vaše zahrada je na zimu skvěle připravena a vy můžete v klidu odpočívat a kochat se výhledem z okna. Při zahradních pracích je vždy dobré mít pomocníky, nejen ty lidské, ale také ty elektrické. Bez zahradní techniky se zkrátka neobejdete a my vám dáme skvělý tip, kde veškeré nářadí pohodlně koupíte. Vyražte do nákupního centra Aguamont v Třeboni, kde vám se vším pomohou a poradí i s výběrem nejen sekaček, zahradních traktorů ale také sněžných fréz, pil a dalšího zboží bez kterého se neobejdete na zahradě, v dílně a ani doma.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.