• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Výhody půdních vestaveb v kostce

Půdní vestavby patří v současnosti k velmi oblíbeným prostorům k obývání.   Aby  jste ve svém domě v létě nacházeli útočiště před přílišným  horkem a v zimě se naopak těšili tepelnému komfortu, je velmi důležitá kvalitní izolace, která zabrání tepelným ztrátám a omezí energetickou spotřebu. Ve starších vestavbách se nejčastěji řeší v létě přehřívání podkrovních místností a v zimě se naopak velmi hůře vytápějí.  Na střechách odtává sníh, tvoří se rampouchy. Problémem je jednoznačně špatně zvolené a provedené zateplení střechy. Znamená to vlastně, že byla použita slabá vrstva izolace. U nově postavených půdních vestaveb řeší majitelé, jak velkou dutinu mezi střechou a podhledem mají vytvořit a jakým izolačním materiálem dutinu vyplnit.

Na zateplení střechy s půdní vestavbou je ideální foukaná izolace MACHSTAV  Granulate IS. Tato izolace dokáže vytvořit dokonale souvislou vrstvu tepelné izolace bez tepelných mostů ve složité konstrukci půdní vestavby. Tato izolace se osvědčuje jak u nových, tak i u stávajících  vestaveb.  Použitím této foukané izolace dochází k  radikálnímu  zlepšení tepelně regulačních vlastností střechy. Vhodnost použití této izolace je však potřeba prokonzultovat se  specialisty,  kteří současně poradí, jaké úspory můžete očekávat po zateplení vašeho stropu. Izolací stropu snížíme energetickou náročnost domu a ušetřit tak náklady na vytápění. Mezi další výhody foukané izolace patří fakt, že se zbavíte nepříjemných a obtěžujících plísní.

Půdní vestavba

Půdní vestavba

Dále po aplikaci nevznikají tepelné mosty, takže nedochází ani k minimálním únikům tepla. Foukaná  izolace  dokáže  zateplit  i těžko přístupná místa bez složitých zásahů do konstrukce. Izolace půdních vestaveb se provádí výhradně u objektů se sedlovou střechou, kde byla obytná část přímo pod šikminami střechy, vybudována při stavbě objektu nebo později v průběhu užívání.  Kromě výborných vlastností foukané izolace patří k výhodám i vynikající ochrana před hlukem, vysoká protipožární ochrana a regulace vlhkosti. Foukaná izolace vlastně ušetří třikrát. Jednou díky vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem, podruhé díky ochraně před teplem v parném létě a potřetí zejména díky nízkým nákladům proti jiným typům izolace.

Foukaná izolace je vhodná převážně u starších staveb, kde  převládají  stropní trámové konstrukce, většinou bez jakékoli izolace. Není nutno vyklízet celou půdu, postačí pouze 20 cm mezera  napříč  stropním rámům. Poté se do dutého prostoru zastrčí hadice a směrem od kraje domu doprostřed vyplní izolací. Další použití foukané izolace je vhodné u staveb s vazníkovým krovem. Ve většině se jedná o  bungalovy , kde se používá závěsný stropní systém. Skládání deskové izolace je tak dost náročné a obtížné a použitím foukané izolace tyto problémy úplně odpadají.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.