• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Venkovní bazén v podobě nejlepší investice na léto

Jaro je za rohem a vy už přemýšlíte, jak si nejvíce užijete prosluněné letní dny i za předpokladu, že byste se díky současné situaci nedostaly na dovolenou k moři? Skvělým výběrem je pořízení venkovního bazénu, kterým si zajistíte potřebnou relaxaci a v horkých dnech osvěžení přímo na svém pozemku. Jedná se sice o nákladnější investici, ale při jeho správném výběru a údržbě vám vydrží i desítky let.

Na který venkovní bazén si vsadit?

Dnešní doba nám nabízí nespočet možností a není to jinak ani u takového výběru bazénu. Jestli si však chcete vsadit na jistotu, která vám vydrží dlouho, doporučujeme jednoznačně venkovní bazény zapuštěné do země, které na rozdíl od venkovních bazénů nadzemních odolávají více přírodním vlivům, zajistíte si komfortnější vstup do vody, mnohem snadněji dosáhnete vyšší teploty vody a také díky tomuto provedení seženete ideální zastřešení dle vašich představ. Co se týče materiálu, tak opět s výhledem do budoucna se vyplatí zvolit plastový bazén, který je velmi pevný a trvanlivý. Takové bazény nabízí například bazeny-sulc v několika rozměrových variantách od 4 x 3 x 1,2m až do 7 x 3 x 1,5m. Dalším tipem je zvolit si již vestavěné protiskluzové schodiště, na kterém můžete odpočívat a oproti přídavným schůdkům eliminujete možnosti zranění.

 

Kdy začít s výstavbou?

Nejideálnější je začít s výstavbou vašeho vysněného zapuštěného bazénuzačátkem jara, protože kromě stavebních prací se samotným bazénem jsou důležité také práce v okolí bazénu, a to například řešení venkovní bazénové dlažby, venkovní osvětlení k bazénu nebo výstavba terasy okolo bazénu pro ještě větší komfort.

Venkovní bazén i po sezóně

Pokud se obáváte, že tato investice nenajde během roku dostatečné využití, tak při dostatečném vyhřátí a volbou zastřešení, si sezónu můžete protáhnout podle vlastních představ nezávisle i na špatném počasí a všichni sousedi vám budou závidět.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.