• Moojo
 • Moojo
 • Moojo
 • Moojo
 • Moojo
 • Moojo
 

Moderní obrazy do bytu

V dnešní době se obrazy hodně změnily a dnešní moderní obrazy nelze srovnávat s obrazy z dob starých mistrů. K motivům květin, květů, krajin a dalším se přidaly i motivy abstraktní, které jsou dnes velmi atraktivní a jsou vyhledávaným a oblíbeným motivem. Velmi se změnilo rámování obrazů, kdy dříve velmi mohutný rám vystřídal tzv. neviditelný rám. K modernímu bytu patří i moderní obrazy na stěnu.

Obrazy do bytu

Obrazy do bytu

Moderní obrazy činí byt bezesporu útulnějším a zpříjemní naše bydlení. Do našich interiérů se dostává staronový fenomén – vícedílné obrazy. Tyto obrazy dodají tu správnou atmosféru a byt okoření takovým způsobem, že nebudeme mít potřebu uvažovat o tom, jak příště byt změnit. Obrazy do bytu jsou nejrozšířenější interiérovou dekorací. Moderní obrazy na zeď prostě patří a jsou neodmyslitelnou součástí interiéru. V dnešní době lze najít nepřeberné množství vzorů, tvarů, velikostí,  motivů  a  barev. Vícedílné obrazy jsou moderní obrazy, které se skládají z několika menších obrázků, které mají různou velikost a a tvar. Tyto obrázky na  sebe  navazují  motivem obrazu. Tyto obrazy se vyznačují tím, že nemají klasický rám, ale tzv. neviditelný rám, který slouží jako opora pro plátno a tím dodává jednotlivým obrázkům tvar. Tento neviditelný rám  tak nenarušuje kontinuitu motivu, která je na obrazu znázorněna.

Vícedílné obrazy jsou jak ručně malované, tak tištěné. Vyhotovené obrazy jsou na kvalitním plátně. Obrazy na plátně  jsou  pochopitelně daleko kvalitnější,  trvanlivější  a  designově hodnotnější než různé druhy plakátů  nebo obrazy tištěné na papír či na MDF desku. Takové obrazy si dává pouze ten, kdo opravdu nemá estetické cítění a hledá vlastně jen levnou náhražku kvalitního obrazu. Nekvalitní napodobeninu lze snadno rozeznat. Nákup takového obrazu nelze uspěchat, je dobré si dobře promyslet, kam obraz umístíme. Svou velikostí  se tak stává výraznou interiérovou dekorací a proto je dobré si všechno důkladně promyslet, neboť se obraz přece nekupuje jen na rok, ale na delší dobu. Moderní jsou tyto obrazy tzv. abstraktní nebo s motivy květin a krajiny. Vhodné jsou zejména do obývacích pokojů a ložnic.

Obrazy do interieru

Obrazy do interieru

Velmi  zajímavé   s nádechem přepychu jsou fotky tištěné na  malířské  plátno. Stačí si vybrat fotografii a zázrak je na světě. Plátno se napne na dřevěný rám a není již potřeba doplnit obraz dalším rámováním. Vybrat se dá také z matného či lesklého podkladu.

Pro své digitální fotografie lze zvolit i jinou možnost. Je to tisk fotografie na kvalitní  dřevěnou  desku. Jedná se o přenos fotky na dřevěnou masívní desku, na které je struktura dřeva.  Tento obraz je pak v konečné fázi  dokončen lakem a voskem, který chrání obraz před vyblednutím.  Výsledek se tak stává luxusním doplňkem vašeho interiéru.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

3 komentáře

 1. Lenka Pavlíková

  Každý takový vkusně vybraný obraz může interiér přímo rozzářit. Díky za inspiraci!

 2. Martin Koutný

  My jsme s manželkou dlouho řešili prodlém, jestli koupit obraz a nebo samolepky na zeď. Manželka vyhrála a dneska jsem možná i rád. Je to fakt super 🙂 http://nalepkujeme.cz/barevne-kolecka/

 3. Lenka Pavlíková

  Samolepky na stěnu se mi hodně líbí. Viděla jsem samolepku s motivem deště a bylo to opravdu originální. Nikde však takovou v nabídce jsem nenašla. Koupila bych si jinak ihned a až budu malovat, nalepila bych si ji do obývacího pokoje.

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.