• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak vybrat tepelné čerpadlo

Plánujete novostavbu? Zamýšleli jste se nad tzv. technickými zařízeními? Do technických zařízení spadá vytápění, teplá voda, chlazení, elektrické rozvody a podobně. Jádrem zdroje samotného tepla, po případě chladu, by mělo být tepelné čerpadlo. Tepelné čerpadlo je v dnešní době moderní a vysoce účinný zdroj tepla. Považuje se za obnovitelný zdroj energie, který je šetrný k přírodě.

Tepelná čerpadla pro rodinné domy

Do tepelného čerpadla se určitě vyplatí investovat. Může se vám zdát, že investiční náklady jsou vyšší, ale vrátí se v podobě snížených provozních nákladů. Pokud uvažujete změnit tepelné čerpadlo za starý kotel na uhlí, má to určitě své výhody – nemusíte chodit pravidelně přikládat uhlí nebo dýchat prach z uhlí.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla?

První výhoda je, že zařízení je extrémně tiché díky kvalitnímu ventilátoru. Nabízí čisté a bezpracné vytápění. Tepelné čerpadlo vás vůbec nepotřebuje při topení. Stačí když nastavíte optimální teplotu v domácnosti a je to. Teplotu lze regulovat přes mobil nebo tablet. Z tepelného čerpadla neunikají žádné zplodiny jako z kotle na tuhá paliva. Stejně jako s elektro kotlem máte také nárok na levnější sazbu elektrické energie. Díky tomu máte levnější vytápění i samotný ohřev vody.

Tepelné čerpadlo pro průmysl

Tepelná čerpadla šetří energii a peníze i v průmyslu, což ovlivňuje snížení nákladů na vytápění či chlazení. Využívají se ve výrobních podnicích v pivovarnictví, hotelích, vinařstvích, zemědělství a podobně.

MasterTherm

MasterTherm jsou české tepelná čerpadla, které se vyrábějí již od roku 1994. Nabízejí tepelná čerpadla pro rodinné domy, průmysl nebo bytové domy. Mezi výhody tepelných čerpadel patří – online ovládání, monitoring 24/7, nízká hlučnost, inverter či desuperheater.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.