• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 
160x600-1484210150.jpg

Výhody podkrovních bytů

V dnešní době patří půdní vestavby k vyhledávaným možnostem nejen k samostatnému bydlení, ale také jako možnost zvětšení prostoru například v rodinných domech, který lze pod střechou výborně využít. Ať už třeba jako dětský pokoj, ložnici, nebo osvětlený ateliér. V tomto ohledu se fantazii meze nekladou. V podkrovních prostorách se dá udělat krásné bydlení, které skýtá stejný komfort a eleganci jako u klasických bytů.

Pokud si říkáte, že taková půdní vestavba vás přijde na mnohem více peněz, tak jste na omylu, jsou totiž srovnatelné s normálními byty. Navíc půdní byt tvoří jeden velký celek, a proto můžete využít dostatek prostoru. Bez problémů využijete volné místo a to hlavně do výšky. Počítat ovšem musíte s tím, že do některé půdní vestavby nepořídíte klasické skříně a budete muset řešit atypické rozměry. To však není v dnešní době problém a je mnoho firem, které nabízejí výrobu vestavěného nábytku na míru. V zimních obdobích určitě oceníte nižší spotřebu za energie, protože teplo stoupá vzhůru a byt se rychle vyhřeje i od okolních bytů. K další výhodě půdní vestavby patří klid. Logicky se půdní byt nachází až v nejvyšším patře domu a proto vás neruší žádný jiný hluk nad vašimi hlavami, což je opravdu velkou výhodou, protože takoví hodně hluční sousedé umí opravdu zpříjemnit dny i noci. Díky zkosené střeše bude váš byt vypadat jinak než klasické byty, které vypadají skoro všechny stejně. Budete mít také dostatek přirozeného světla, protože podkrovní byty mohou mít dostatek velkých oken.

pudni_vestavba

Půdní vestavba

K oblíbenému bydlení patří také mezonetové byty, které vlastně splňují podmínky půdních bytů. Mezonetové i podkrovní byty zajistí neotřelý vzhled i design celého domova. Hlavním pozitivem je, že vám půdní vestavby zajistí zajímavý a zároveň vzdušný prostor. O krásných výhledech do krajiny nemluvě. Lidé v nižších patrech se můžou kochat tak maximálně procházejícími chodci, či obdivovat okna od sousedů, což vám v podkroví určitě nehrozí. V prostorách půdního bytu si můžete pořídit terasu, která vám pohled do krajiny ještě více umocní, a můžete zde trávit příjemné chvilky volna. Objevte krásu podkrovního bytu a zajistíte tak pro váš domov neotřelý design i kvalitu bydlení.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.