• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 
160x600-1484210150.jpg

Vyberte si pro svou postel to nejlepší prostěradlo

Mnoho lidí považuje prostěradlo za méně důležitou součást ložního prádla. Což je ale špatně, protože právě prostěradlo chrání matraci proti opotřebení a bavíc zajišťuje stejné pohodlí při spánku jako povlečení na polštáři a dece. Abyste vybrali správné prostěradlo je potřeba se zaměřit při jeho koupi nejen na vzhled a materiál, ale také na gramáž. Právě ta má na svědomí jeho pevnost a životnost.

Froté prostěradla vás v zimě zahřeje

Známý froté materiál najdeme v každé domácnosti. Froté prostěradla si našla v našich domovech svá místa. V zimě se navíc jedná o klasiku, protože právě ony vás zahřejí a současně skvěle sají pot. Jejich další skvělou vlastností je to, že se nemusí žehlit. Stačí je po uschnutí natáhnout na postel a máte hotovo.

Froté prostěradla

Vsaďte také na mikroflanel

Pokud vám v zimě nestačí froté prostěradla a je vám stále zima, pak rozhodně sáhněte po prostěradlech z mikroflanelu. Jejich povrch je velmi podobný kožíšku plyšového zvířátka, a proto je velmi hřejivý. Nemusíte se bát náročnosti materiálu, právě naopak, mikroflanel po vyprání rychle schne a stejně jako flanel se nemusí žehlit.

Hebkost nadevše

Pokud preferujete spíše hladký povrch lůžkoviny, pak vsaďte na jersey prostěradla. Ta jsou vyrobena ze 100 % bavlny a díky své mimořádné pružnosti se dají vypnout až o 25 % své původní velikosti. Z toho důvodu se vyrábějí bez umělých příměsí. Jersey prostěradla jsou velmi prodyšná a skvěle absorbují vlhkost.

Zatočte s roztoči

Máte doma alergika, který je velmi citlivý na roztoče? Pak vám nesmí rozhodně chybět bambusové prostěradlo, které není na našem trhu zase tak dlouho. Bambusová prostěradla se vyrábějí jak v jersey, tak i ve froté variantě. Jsou skvělé právě díky přidanému bambusovému vláknu, které je činní jemnější a dokážou tak absorbovat čtyřikrát více vlhkosti než výše zmíněné materiály. Kromě této výhody mají před ostatními také navrch z toho důvodu, že mají antibakteriální vlastnosti, které ocení právě alergici.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.