• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 
160x600-1484210150.jpg

Ventilátory nejen na léto

Dobře řízené větrání je v dnešní době prakticky nutnost. Téměř každému je jasné, že přežít léto v nevětraném domě hraničí se sebepoškozováním. Ale co zima? Mnozí stále žijí v domnění, že v zimě se moc nevětrá, takže kromě pár letních měsíců nejsou žádné důmyslné větrací systémy třeba. Je to ale pravda?

Decentrální větrání a jeho smysl?

Decentrální větrání nemá smysl jen kvůli jeho účinnosti, ale také kvůli jeho šetrnosti. A to šetrnosti ke zdraví i šetrnosti ekonomické. Celý systém funguje na principu, že po celém domě rozmístěné větrací jednotky větrají jen nezbytně dlouhou dobu a ve předem stanovených fázích. Proto nedochází k teplotním šokům, které jsou škodlivé vůči vašemu zdraví. Zároveň tím však klesají i náklady na vytápění, čímž lze u některých domů dosáhnout opravdu zajímavé finanční úspory.

 

Decentrální větrání má přínos na zdraví obyvatel domu i pro jejich peněženky.

Decentrální větrání má přínos na zdraví obyvatel domu i pro jejich peněženky.

Jak si ho pořídit domů?

Zatoužili jste po technologii decentrálního větrání a chcete si jej pořídit domů. Dobře děláte, protože kromě výše zmíněných zdravotních a ekonomických aspektů můžete na jeho pořízení obdržet dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám. Jak tedy na to?

Vždy je třeba pořídit jeden centrální regulátor větrání a několik větracích jednotek. Jejich počet a typ je závislý na konkrétním objektu. Pokud jste se však rozhodli například pro německou technologii inVENTer, tyto starosti řešit nemusíte. Stačí na webových stránkách společnosti vyplnit jednoduchý formulář a experti společnosti vám zdarma a rychle vypracují plán rozmístění větracích jednotek přesně pro váš objekt. Instalace je provedena prostřednictvím některého z certifikovaných partnerů společnosti.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.