• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 
160x600-1484210150.jpg

Váš interiér rozzáří perský koberec

Jedno pořekadlo říká, že domov bez orientálního koberce je domovem bez duše. Jestliže byste i vy chtěli vdechnout interiéru originalitu, pak si pořiďte perský koberec, který navíc vašemu domovu dodá i exotický nádech.

Městem perských koberců je Irán

Orientální koberce vznikly v Persii, dnešním Iránu. Odtud pochází používaný název – Peršan. Perské koberce se však v Asii vážou hned na několika místech. Kromě Iránu vznikají v Turecku, Kavkazu a střední i jižní Asii. Podle mnoha odborníků jsou však právě ty z bývalé Persie považovány za nejlepší a za vrchol veškerého umění. Je to nejen pro jejich špičkovou ruční práci, ale také díky kvalitě, dlouhé historii i množství vzorů. Vzory orientálního koberce, takzvaného Gabbehu, jsou opravdu velmi pestré. Naleznete na nich jednoduché perské geometrické vzory i vzory turkmenské a tibetské. Takovéto koberce jsou pak vždy známkou určitého luxusu a výjimečnosti, protože většina z nich je vyráběna ručně nomádskými ženami.

Pravý originál = ruční výroba

I na našem trhu koupíte perské koberce a najdete je v nejedné domácnosti. Ovšem pro svou jednoduchost a krásu jsou Gabbehy často napodobovány a vyráběny v jiných zemích, nejčastěji v Indii a Pákistánu. Právě zde je ale k jejich výrobě používaná strojově střádaná vlna z Nového Zélandu. Koberce sice mají nižší pořizovací cenu, avšak je to na úkor kvality. Originální koberce z Iránu se mohou pyšnit kvalitou, jemností, lesklou vlnou a rovněž výše zmiňovanou ruční výrobou. Ty nejlepší koberce nestárnou. Naopak získávají s věkem svou hodnotu. Kromě krásné ozdoby tak budete mít ve svém interiéru i skvělou investici.

Nakupte u společnosti s obrovskou tradicí

Získejte i vy do svého domova krásný originální perský koberec, a to od firmy Buchara s.r.o., která na našem trhu působí od roku 1994. Budete mít jistotu, že si kupujete opravdu jedinečný kousek, protože zakladatel této společnosti pochází přímo z oblasti bývalé Persie. Navíc má výroba i obchod s ručně vázanými koberci v této rodině obrovskou tradici, která se dědí již několik generací z otce na syna.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.